Bayrak Tartışmasında Son Gelişme - Son Dakika

Bayrak Tartışmasında Son Gelişme

07.09.2012 16:20
Bayrak Tartışmasında Son Gelişme, System.String[]

İzmir Valiliği, temsili birliklerin İzmir'in Düşman İşgali'nden Kurtarılışın 90.Yıldönümü kutlamaları kapsamında, saat 11.15'te Valilik balkonundaki göndere Türk Bayrağı çekeceğini belirten bir açıklama yayımladı.

İzmir Valiliği, temsili birliklerin İzmir'in Düşman İşgali'nden Kurtarılışın 90. Yıldönümü kutlamaları kapsamında, saat 11.15'te Valilik balkonundaki göndere Türk Bayrağı çekeceğini belirten bir açıklama yayımladı.

Valilik açıklamasında, sabah saat 10.30 sularında Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Valiliği, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenkleri sunulması,

saygı ve duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından saat 11.30'da atlı birliklerin Hükümet Konağı önünden geçeceği ve Valilik Balkonu'ndaki göndere temsili Türk Bayrağı çekileceği bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi: "İzmir'in Düşman İşgali'nden Kurtarılışın 90. Yıldönümü kutlamaları, daha önceden hazırlanan program çerçevesinde, 09 Eylül 2012 Pazar günü il genelinde yapılacak etkinlikler ile kutlanacaktır. Kutlama programı çerçevesinde, 09 Eylül 2012 Pazar günü; Cumhuriyet Meydanı'nda saat 10.30 Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Valiliği, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenkleri sunulacak; saygı ve duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra tören gösterileri devam edecektir. Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak kutlama programından sonra, İzmir Valiliği önünde saat 11.30'da atlı birliklerin Hükümet Konağı binası önünden geçerek Valilik Balkonu'ndaki göndere temsili Türk Bayrağı çekilecektir. Bayrağın göndere çekilmesiyle birlikte İstiklal Marşımız söylenecektir."

(HD)

07.09.2012 15: 51: 11

TSI

NNNN - İZMİR

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bayrak Tartışmasında Son Gelişme - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret