Son Dakika Haberleri: Bayramı ülkelerinde geçiren 37 bin Suriyeli Türkiye'ye döndü

Bayramı ülkelerinde geçiren 37 bin Suriyeli Türkiye'ye döndü

12 gün önce

Ramazan ve Kurban Bayramlarını ülkelerinde geçiren 60 bin Suriyeliden 37 bini Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Türkiye'ye döndü.

Ramazan bayramı için 17-31 Mayıs 2019 tarihi ile Kurban Bayramı için 22 Temmuz-9 Ağustos 2019 tarihleri arasında Kilis Valiliğinin izniyle bayram için giden 60 bini aşkın Suriyelinin dönüşleri sürüyor. Ramazan ve Kurban Bayramlarında ülkelerine giden Suriyeliler'den 37 bini Türkiye'ye geldi.

DÖNÜŞLER YIL SONUNA KADAR SÜRECEK

Ramazan ve Kurban Bayramı için ülkelerine giden Suriyeliler dönüş için Suriye'nin Babul Selam Sınır Kapısı'na geldi. Randevu günü gelen Suriyeliler, burada işlemleri yapıldıktan sonra Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'na geliyor. Göç İdaresi ile pasaport polisi tarafından işlemleri yapılan Suriyeliler, gümrük görevlilerinin son kontrollerinden sonra Kilis üzerinden Türkiye'ye giriş yapıyor. Suriyelilerin dönüşünün Ramazan bayramı için gidenlerin 1 Ekim, Kurban Bayramı için gidenlerin ise 31 Aralık 2019 tarihine kadar süreceği bildirildi.

Bayramı ülkelerinde geçiren 37 bin Suriyeli Türkiye'ye döndü
Haber Yayın Tarihi: 10.09.2019 11:41 Kaynak: İHAMilli güreşçi Rıza Kayaalp: Biz de binlerce kişi tarafından karşılanmayı isterdik
Damadını kına gecesinde öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan adam: 20 gün önce planladım İngiliz çiftin kapısının önündeki idrar lekesi, postacıya ait çıktı