Bbdso, Borusan Kuartet'i Ağırladı - Son Dakika

Bbdso, Borusan Kuartet'i Ağırladı

06.01.2012 12:40
Bbdso, Borusan Kuartet'i Ağırladı, System.String[]

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 2010 yılında Boston'da düzenlenen, Uluslararası Oda Müziği Yarışmasında birinci seçilen Borusan Kuartet grubunu ağırladı.(keman), Efdal Altun (viyola) ve Çağ Erçağ'dan (viyolonsel) oluşan Borusan Kuartet, senfoni orkestrası eşliğinde Bursalı sanatseverlerle buluştu.2011 yılında da orkestrayla bir konser gerçekleştiren ve seyircilerin büyük beğenisini kazanan Borusan Kuartet, bu konserde de iki farklı eserle unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 2010 yılında Boston'da düzenlenen, Uluslararası Oda Müziği Yarışmasında birinci seçilen Borusan Kuartet grubunu ağırladı.

Merinos AKKM'de düzenlenen konserde, Esen Kıvrak (keman), Olgu Kızılay

(keman), Efdal Altun (viyola) ve Çağ Erçağ'dan (viyolonsel) oluşan Borusan Kuartet, senfoni orkestrası eşliğinde Bursalı sanatseverlerle buluştu. 2011 yılında da orkestrayla bir konser gerçekleştiren ve seyircilerin büyük beğenisini kazanan Borusan Kuartet, bu konserde de iki farklı eserle unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Başarılı orkestra şeflerinden İbrahim Yazıcı yönetimindeki konserde, Borusan Kuartet orkestra eşliğinde, W.A. Mozart'ın "Serenade Notturno" ve E.Elgar'ın

"Introductıon and Allegro" eserlerini yorumladı.

- BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bbdso, Borusan Kuartet'i Ağırladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan ve PKK'nın kirli planı ortaya çıktı! Teröristlere Azerbaycan üniforması giydirdiler 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz