Bbdso Yeni Sezonu Açılıyor - Son Dakika

Bbdso Yeni Sezonu Açılıyor

01.10.2018 10:58
Bbdso Yeni Sezonu Açılıyor, System.String[]

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 4 Ekim'de düzenlenecek konserle 2018-2019 sezonu açacak.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 4 Ekim'de düzenlenecek konserle 2018-2019 sezonu açacak.

BBDSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 20'nci yılında BBDSO, Bursalı sanatseverlere Aida operasından görkemli "Zafer Marşı" ile "merhaba" diyecek.

Ardından devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay'a eşlik edecek olan orkestra, E. Grieg piyano konçertosunu seslendirecek.

Genç kuşak Türk orkestra şeflerinin en dikkati çeken isimlerinden BBDSO şefi Dağhan Doğu'nun yöneteceği konserin programında ayrıca İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin "Hırsız Saksağan Uvertürü" ve Rus besteci P.İ. Çaykovski'nin "1812 uvertürü" yer alıyor.

Konser, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde 4 Ekim Perşembe günü saat 20.00'de başlayacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Bbdso Yeni Sezonu Açılıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici