Son Dakika Haberleri: BBP 8. Olağan Kurultayı

BBP 8. Olağan Kurultayı

8 yıl önce

Partisinin 8.Olağan Kurultayı'nda konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'teki yeni Anayasa çalışmalarının Meclis'te grubu bulunan partilerin oluşturduğu Uzlaşma Komisyonu tarafından sürdürüldüğünü hatırlatarak, "Eğer"...

BBP 8. Olağan Kurultayı, System.String[]

Partisinin 8. Olağan Kurultayı'nda konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'teki yeni Anayasa çalışmalarının Meclis'te grubu bulunan partilerin oluşturduğu Uzlaşma Komisyonu tarafından sürdürüldüğünü hatırlatarak, "Eğer onlar bir Anayasa yapacaklarsa, alsınlar onların anayasası olsun. O benim Anayasam olmaz" dedi.


Büyük Birlik Partisi'nin 8. Olağan Kurultayı Atatürk Kapalı Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Salonu'nda devam ediyor. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin eşi Şükrüye Destici, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'nun da katıldığı kurultaya ayrıca, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Salih Kapusuz, Tülay Selamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Yakup Akkaya, Atilla Emek, AK Parti Ankara Millletvekili Fatih Şahin, DP Genel Sekreteri Vedat Tümeroğlu ve birçok siyasetçi katıldı.


Yurt dışından da birçok katılımın olduğu 8. Olağan Kurultay'da konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Ne mutlu ki bize, Muhsin Yazıcıoğlu'yla yol arkadaşlığı yapmışız" diyerek "Allah onu Peygamberlere, velilere komşu kılsın, makamını yükseltsin" dedi. "Bizim köklerimiz tarihin derinliklerine kadar uzanır" diyen Destici, BBP'nin bir kardeşlik çağrısı olduğunu söyledi. Ülkenin en önemli gündeminin terör olduğunu belirten Destici, "Terör bitene kadar da, gündem terör olacaktır" dedi.


Terörü gündeme almayıp 1 ay boyunca Dersim'i konuşanları eleştiren Destici, "Maalesef bu ülkede şike lobisi, ABD'deki Ermeni lobisinden daha güçlü çıkmıştır" diye konuştu. Terörle mücadelede 21 günlük askeri teröristin karşısına konulmasını eleştiren Destici, profesyonel askerliğe vurgu yaptı.


Fransa'nın sözde Ermeni soykırımını reddenlere ceza getirecek yasayı onaylamasını değerlendiren Destici, "Sen sokaklarda herkesi 'hepimiz Ermeniyiz, hepimiz Hrant'ız diye bağıttırırsan, Fransa neden uygulamasın?" diye sordu.


İktidara gelmesi halinde idamı geri getireceğini ve bunun da kensinin namus sözü olduğunu dile getiren Destici, "Peki APO'yu idam edeceğiz diyenlerin neden sesi çıkmıyor?" diye sordu.


"ANAYASA YAPACAKLARSA, O BENİM ANAYASAM OLMAZ"


Anayasa konusuna da değinen Destici, Meclis'te bir Uzlaşma Komisyonu kurulduğunu ve bu komisyonun Meclis'te grubu bulunan partilerden oluştuğunu belirterek, "Burdan bir karar çıkmayacağını sayın Başbakan da biliyor, sayın Meclis Başkanı da biliyor, Meclis'teki bütün partiler de biliyor. Eğer onlar bir Anayasa yapacaklarsa, alsınlar onların anayasası olsun. O benim Anayasam olmaz" şeklinde konuştu.


Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasıyla ilgili ilgili dosyanın Malatya Özel Yetkili Savcılık'ta olduğunu bildiren Destici, bu olayla ilgili haklarını hukuk içerisinde aradıklarını belirterek, "İlk defa Devlet Denetleme Kurulu böyle bir olayı araştırdı. İyi ki de araştırdı" diye konuştu. "Biz hukuk içinde kaldık, bundan sonra da hukuk içerisinde kalacağız ama hiç kimse şunun hesabını yapmasın; bu dosyayı kapatmaya hiç kimsenin gücü yetmez. Bunu herkes böyle bilsin" diyen Destci, "Ucu nereye varırsa


varsın, biz bıkmadan, yılmadan ama hukuk içerisinde kalarak bu olayın peşinde olacağız" dedi. Destici ayrıca bir çağrıda da bulunarak, "Bu konuyla ilgili elinde bilgi, belge olanlar lütfen vicdanlarının sesini dinlesinler. Biz olmuyorsak, lütfen Devlet Denetleme Kurulu'na ulaştırsınlar. Çünkü Muhsin Yazıcıoğlu ve 70 milyon seveninin ahı bunu sizin yanınıza bırakmaz" şeklinde konuştu.


Dış politikada gelinen noktayı eleştiren Destci, "Biz Ahmet Davutoğlu hocayı çok severiz, sayarız. Ama dış politikada gelinen bugünkü nokta, 2 yıl önceki yalancı baharı geride bıraktı" diyerek, "Sen dön bakalım yüzünü Türki Cumhuriyetlerine, dön yüzünü kardeşlerine Bak bakalım o zaman ne oluyor?" dedi.


Destici konuşmasının sonunda ise salondaki bütün partilileri ayağa davet etti ve sözlerine partililerin de eşlik etmesini isteyerek, hep birlikte, aynı anda partiyi en iyi noktaya taşımak için söz verdirdi. - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:42 Kaynak: İHAİmamoğlu: İBB, Mehmetçik Kûtulamâre dizisine 25 milyon TL aktarmış
Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi Olçok, Tamince kararından sonra Adalet Bakanlığına teşekkür etti