BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması - Son Dakika

BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması

08.09.2016 13:03
BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması, System.String[]

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "14 bi·n öğretmeni· eğer gerçekten bunların PKK ile ilişkisi tespit edildiği halde, açığa almayıp, ihraç etmeyip, yargıya teslim etmeyip besleyecek mi Türkiye? Hala maaş mı vermeye devam edecek?

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "14 bi·n öğretmeni· eğer gerçekten bunların PKK ile ilişkisi tespit edildiği halde, açığa almayıp, ihraç etmeyip, yargıya teslim etmeyip besleyecek mi Türkiye? Hala maaş mı vermeye devam edecek? Buna sahip çıkan CHP'yi anlamakta güçlük çekiyoruz. Anamuhalefet partisi, sen hangi akılla hangi mantıkla buna arka çıkıyorsun, HDP ile aynı çizgiye geliyorsun? Bunun kabul edilebilir bir tarafı yoktur." dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PKK'ya karşı yürütülen operasyonlara dikkati çeken Destici, bu örgüte karşı yapılan toptan taarruzu sonuna kadar desteklediklerini bildirdi. Destici, örgütün çökertilmesi için sadece askeri değil aynı zamanda ekonomik ve siyasi önlemlerin de alınmasının önemine işaret etti.

Hükümetin açıkladığı "14 bin PKK'lı öğretmen" konusuna değinen Destici, "14 bi·n öğretmeni· eğer gerçekten bunların PKK ile ilişkisi tespit edildiği halde, açığa almayıp, ihraç etmeyip, yargıya teslim etmeyip besleyecek mi Türkiye? Hala maaş mı vermeye devam edecek? Buna sahip çıkan CHP'yi anlamakta güçlük çekiyoruz. Anamuhalefet partisi, sen hangi akılla hangi mantıkla buna arka çıkıyorsun, HDP ile aynı çizgiye geliyorsun? Bunun kabul edilebilir bir tarafı yoktur." diye konuştu.

Destici, Kobani olayları sırasında YPG'nin Türkiye üzerinden Suriye tarafını geçmesini eleştirdiklerini ve bugün haklı çıktıklarının görüldüğünü belirterek, "PYD'yi yok etmeden, PKK'yı, Kandil'i yok edemezsiniz. Fırat'ın doğusu, batısı yok, Türkiye PYD'nin varlığına göz yumamaz." ifadesini kullandı.

Haksız tutuklama

BBP Genel Başkanı Destici, Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal'ın haksız yere tutuklandığını savundu. Yenikapı ruhunun korunması gerektiğini, bunun için ellerinden gelen yardımı yaptıklarını anlatan Destici, buna karşılık haksız ve hukuksuz tutuklamalar dolayısıyla kamuoyunda bu ruha yönelik şüphelerin arttığına dikkati çekti. Kartal'ın "İdris Bal ve Hakan Şükür ile görüştü" diye tutuklandığını iddia eden Destici, bir siyasi parti genel başkanının herkesle görüşebileceğini vurguladı.

Destici, ayrıca FETÖ ile mücadelede bazı ülkücülerin göz altına alınmasını kınadı.

BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması

Kaynak: AA

Son Dakika Politika BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Öldü diye morga kaldırılan işçi tekrar canlandı ama kurtarılamadı Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı