BBP Genel Başkanı Destici'den Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma tepki - Son Dakika

BBP Genel Başkanı Destici'den Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma tepki

23.02.2021 17:46

- BBP Genel Başkanı Destici'den Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma tepki BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Bu kabul edilebilir bir durum değil" BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Partili Özlem Zengin'e sosyal medya üzerinden yapılan hakaretlere ilişkin, "Sadece sosyal medyadan değil,...

- BBP Genel Başkanı Destici'den Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma tepki

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici:

"Bu kabul edilebilir bir durum değil"

ANKARA - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Partili Özlem Zengin'e sosyal medya üzerinden yapılan hakaretlere ilişkin, "Sadece sosyal medyadan değil, biz hakaretin her türlüsüne karşıyız. Ama maalesef karşınıza çıkıp iki laf edemeyecek insanlar sosyal medyadan istedikleri gibi hakaret, küfür edip yalan bilgi paylaşıyorlar. Burada özel durum ise bir hanımefendiye bir hakaret yapılması. Üstelik hakareti eden de bir hukukçu. Bu kabul edilebilir bir durum değil" dedi.

BBP Genel Başkanı Destici, Mil-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mücahit Çelik ve beraberindeki heyeti BBP Genel Merkezinde ağırladı. Burada bir konuşma yapan Destici, çalışma hayatında en önemli problemlerin örgütlenmemekten geçtiğini belirterek, bugüne kadar çalışan kesimin yanında oldukları gibi bundan sonrada yanında olacaklarını söyledi.

İstanbul Sözleşmesine değinen Destici, sözleşmenin sakıncalarını Meclis'te anlattıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

"İstanbul Sözleşmesi, bizim gibi inanç değerlerine yüksek düzeyde önem veren ülkelerde, sadece kadına şiddete karşı olan maddeler öne çıkartılarak bir algı ile destek arandı. Ben bu anlaşmaya destek verenlerin, açıp İstanbul Sözleşmesi'ni okuduğuna inanmıyorum. Sadece kamuoyunda oluşan algı yüzünden destekliyorlar."

"Bu kabul edilebilir bir durum değil"

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e sosyal medya üzerinden yapılan hakaretler hakkında da konuşan Destici, "Sadece sosyal medyadan değil, biz hakaretin her türlüsüne karşıyız. Ama maalesef karşınıza çıkıp iki laf edemeyecek insanlar sosyal medyadan istedikleri gibi hakaret, küfür edip yalan bilgi paylaşıyorlar. Burada özel durum ise bir hanımefendiye bir hakaret yapılması. Üstelik hakareti eden de bir hukukçu. Bu kabul edilebilir bir durum değil" diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Destici'den Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma tepki
BBP Genel Başkanı Destici'den Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma tepki
BBP Genel Başkanı Destici'den Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma tepki
BBP Genel Başkanı Destici'den Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma tepki

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika BBP Genel Başkanı Destici'den Özlem Zengin hakkındaki paylaşıma tepki - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 3 Mart günü koronavirüs nedeniyle 65 kişi vefat etti, 11 bin 520 yeni vaka tespit edildi Kahvehanelerde oyunlar serbest mi, yasak mı? İçişleri Bakanlığı merak edilen soruya yanıt verdi Rizesporlu Mykola Moroziuk'un eşi Irina Moroziuk, 3 yıllık hapis cezası alabilir MKE Ankaragücü-Galatasaray maçı başladı! Canlı anlatım Baba oğul birer gün arayla koronavirüsten hayatını kaybetti Nefes darlığı ve şiddetli ağrı için hastaneye gitti, ciğerinden Arnavut biberi çıktı Beşiktaş maçında Ertaç Özbir'in hücuma çıkması İspanya basınında gündem oldu Cadde ortasında korku dolu anlar! Tartıştıkları şahıslara defalarca ateş ettiler