Son Dakika Haberleri: BBP, İstanbul ve Ankara'da AK Parti'yi Destekleyecek

BBP, İstanbul ve Ankara'da AK Parti'yi Destekleyecek

5 gün önce

İttifak çalışmaları kapsamında AK Partili Mehmet Özhaseki'yi ziyaret eden BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmayıp AK Parti'yi destekleyeceklerini söyledi

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, yerel seçimde ittifak çalışmaları kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti. Ziyaretin ardından konuşan Tunç, 30 Mart yerel seçimlerinde ülkenin geleceği adına her zaman Cumhur İttifakı'nın yanında olduklarını söyledi.

"OLUMLU BİR GÖRÜŞME YAPTIK"

BBP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Yelis ve Samet Bağcı ile AK Parti Genel Merkezi'ne gelen Tunç, Özhaseki ile bir araya geldi.

Mehmet Özhaseki

Yerel seçimlerin Türkiye için önemine işaret eden Tunç, "Sayın Mehmet Özhaseki ile çok olumlu bir görüşme yaptık. Detayı ileride çalışılacak ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Genel Başkanımızın son noktayı koyacağı şekilde yolumuza devam edeceğiz." dedi.

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç

ANKARA VE İSTANBUL'DA AK PARTİ'TE DESTEK

Tunç, "BBP'nin Cumhur İttifakı'nı 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'nde olduğu gibi Mart yerel seçimlerinde de ülke genelinde destekleyip desteklemeyeceğinin" sorulması üzerine şunları kaydetti:

"Bir çerçeve belirlendi ama detayı olmadan bir şey söyleyemeyiz. Ama Büyük Birlik Partisi görüşmelerden öncede deklare etmişti. Biz Güneydoğu'da bugün kayyum atanan bölgelerde, HDP'nin hakim olduğu bölgelerde aday çıkarmayacağımızı zaten açıklamıştık. Ankara ve İstanbul gibi yerlerde de aday çıkarmayarak destekleneceği söylenmişti. Ama bundan sonraki süreci önümüzdeki günlerdeki çalışmalar belirleyecektir."

BBP Genel Başkanı Destici ve Cumhurbaşkanı ErdoğanMHP'den İstifa Edip İYİ Parti'ye Geçen Burhanettin Kocamaz'dan Yerel Seçim İtirafı: Tüm Partilerden Davet Aldım KOSGEB'ten Siirt'e Yatırım Yapan Girişimcilere 50 Bin TL'ye Kadar Hibe Verilecek

Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi Şehit Eden Polis Memurunun İlk İfadesi Ortaya Çıktı Meteoroloji Uyardı! Sağanak ve Kar Yurdu Esir Alacak