BBŞT Bir Sezonda Üç Turne Gerçekleştirdi - Son Dakika

BBŞT Bir Sezonda Üç Turne Gerçekleştirdi

02.05.2019 09:14
BBŞT Bir Sezonda Üç Turne Gerçekleştirdi, System.String[]

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu adını tüm Türkiye'de duyuruyor.

İzmir seyircisinin ilgiyle izlediği ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde sahne alan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) "Başka Bir Bremen Mızıkacıları Hikayesi" adlı çocuk oyunuyla ilk defa Balıkesir seyircisiyle buluştu.

2018 – 2019 sezonunda Ankara ve Bursa'nın ardından 3. turnesiniBalıkesir'de gerçekleştiren BBŞT, Balıkesir Valiliği'nin düzenlediği Çocuk Sanat Festivali'ne bu sezon sahnelemeye başladığı yeni çocuk oyunu "Başka Bir Bremen Mızıkacıları Hikayesi" ile katıldı. Balıkesir Avlu Kongre ve Kültür Merkezi 850 kişilik Fatih Salonu'nda sahnelenen oyuna çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Oyunu keyifle izleyen çocuklar, şarkılara da eşlik ederek eğlenceli zaman geçirdi.

1 sezonda 3 turne

27 yıldır Bornova'da oyunlarını sahneleyerektüm İzmir'i tiyatro sanatına doyuran, oyunlarını kapalı gişe sergileyen Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu İzmirli seyircilerinin yanı sıra farklı şehirlerdeki seyircilerle de buluşuyor. BBŞT, geçtiğimiz Aralık ayında TAKSAV 23. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali'ne "Ziyaret"isimli oyunuyla katılmıştı. Mart ayında ise Bursa Nilüfer Tiyatro Festivali'nde de "Ziyaret" oyununu sahneleyen BBŞT, sezonunun 3. Turnesi'niBalıkesir'e gerçekleştirdi. Balıkesir Çocuk Sanat Festivali'nin daveti üzerine "Başka Bir Bremen Mızıkacıları Hikayesi" oyunu ile çocukların karşına çıktı.

BBŞT Bir Sezonda Üç Turne Gerçekleştirdi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel BBŞT Bir Sezonda Üç Turne Gerçekleştirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler