BDDK, bankalara kredilerin amacı dışında kullanılmamasını tavsiye etti - Son Dakika

BDDK, bankalara kredilerin amacı dışında kullanılmamasını tavsiye etti

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bankalara yazı göndererek Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamındaki kredilerin amacı dışında kullanılmamasını tavsiye etti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamındaki kredilerin amacına uygun kullanımının sağlanmasını istedi.

BDDK BANKALARA YAZI GÖNDERDİ

Bankacılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; BDDK, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında sağlanan kredilerin ihtiyaca uygun, verimli şekilde tahsisi için bankalara yazı gönderdi.

AZAMİ SEVİYEDE KONTROL SAĞLANMASI TAVSİYE EDİLDİ

Yazının içeriğinde, kredilerin kullanım amacına aykırı işlemlere karşı bankalarca azami seviyede kontrol sağlanması tavsiyesinin bulunduğu ifade edildi. Kredilerin amacı dışında finansal getiri sağlamaya dönük işlemlerde ya da vadesi gelmemiş diğer kredilerin kapatılmasında kullanılması gibi durumların olmamasına azami gayret gösterilmesi uyarısının bulunduğu kaydedildi.

BDDK, bankalara kredilerin amacı dışında kullanılmamasını tavsiye etti

Son Dakika

Son dakika: Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan İran ve Irak gümrük kapıları yeniden açıldı Doğu Akdeniz için en kritik viraj! İşte Türkiye'nin petrol yataklarına ulaşma formülü Siyah pirincin rengini gören boya zannedip bakanlığa şikayet ediyor ancak faydaları saymakla bitmiyor Yerli otomobil için Yatırım Teşvik Belgesi alındı 2020'nin ilk 5 ayında Türkiye'de en çok Renault marka otomobil satıldı Kuyumcular uyardı: İnternetten aldığınız altın sahte çıkabilir Son Dakika: Akaryakıt fiyatlarına 17 ila 25 kuruş indirim geliyor Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler hizmet verecek Sert düşüş yaşayan altının gram fiyatı 366 liradan işlem görüyor İBB, "3 katı fiyatına cerrahi maske alındı" iddialarına yanıt verdi: Alınan maskelerin koruma özelliği daha yüksek Son Dakika: Toplu taşıma araçları üçte bir oranında ayakta yolcu alabilecek Borsanın en değerli şirketi 44 milyar 733 milyon lirayla Koç Holding oldu THY, yolculara hijyen seti vermeye ve uçuşlarda hijyen uzmanı görevlendirmeye başladı Son Dakika: Habur ve Gürbulak sınır kapıları tekrar açılıyor Güne düşüşle başlayan gram altın 371,9 liradan işlem görüyor