BDP'den "Silahlanın" Haberine Açıklama - Son Dakika

BDP'den "Silahlanın" Haberine Açıklama

26.11.2012 13:56
BDP'den

BDP, bir gazetenin bugünkü sayısında yer alan haberde partilerinin Van Milletvekili Özdal Üçer'le ilgili olarak gerçek dışı iddiaların yer aldığını söyledi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), bir gazetenin bugünkü sayısında yer alan haberde partilerinin Van Milletvekili Özdal Üçer'le ilgili olarak gerçek dışı iddiaların yer aldığı ve vekillerinin açıkça hedef gösterildiğini bildirdi.

BDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, haberde Üçer'in bir taziye sırasında halka "silahlanın" çağrısı yaptığı iddia edildiği ve bu iddiaların tümüyle gerçek dışı olduğu savunuldu. Açıklamada, "Olay günü kim oldukları bilinmeyen, ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan sivil kişiler taziye çadırına izinsiz girmiş, taziyedeki insanlara yönelik silah doğrultmuş, kitleye tehditlerde bulunmuş, bunun üzerine Milletvekilimiz Sayın Üçer de, kimliği belirsiz bu kişilere çadırdan derhal dışarı çıkmaları ve taziyedeki insanlara karşı saygılı davranmaları çağrısında bulunmuştur. Milletvekilimiz Sayın Üçer, halka dönük olarak da taziye çadırına sahip çıkması ve çadırı koruması çağrısı yapmıştır. Adı geçen gazetedeki haber tümüyle psikolojik savaş amaçlıdır ve milletvekilimizi hedef göstermeye yöneliktir. Bundan bir ay önce yaşanan bir olayı çarpıtarak ele alan bu haberin bugün Van'da belediyemiz başta olmak üzere özgür basına ve demokratik kurumlara dönük gerçekleştirilen siyasi operasyonla eş zamanlı olarak servis yapılması ayrıca oldukça dikkat çekici ve düşündürücüdür. Servise konulan bu haberle Van'daki operasyon gözlerden kaçırılmaya, dikkatler başka yöne çekilmeye çalışılmaktadır" denildi.

Açıklamada, halkın bu türden psikolojik savaş ve kirli propaganda amaçlı haberlere karşı duyarlı olmaları istendi. - VAN

BDP'den Silahlanın Haberine Açıklama

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika BDP'den 'Silahlanın' Haberine Açıklama - Son Dakika


Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Şişli'de rezidansta 3 kişinin yaralandığı olayda gerçek farklı çıktı: Tabancasını temizlerken yaralanmışlar İstanbul'da lüks villada cinayet! Arkadaşının dikkati, gerçeği ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek