Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Bdp'nin "Özgürlük Nöbeti" 10 Saat Sürdü - Son Dakika

Bdp'nin "Özgürlük Nöbeti" 10 Saat Sürdü

BDP milletvekillerinin Şırnak Uludere'de yaşanan olayı protesto etmek için Meclis'te yaptıkları oturma eylemi 10 saat sürdü BDP milletvekillerinin Şırnak Uludere'de yaşanan olayı protesto etmek için Meclis'te yaptıkları oturma eylemi 10 saat sürdü.

Bdp\'nin "Özgürlük Nöbeti" 10 Saat Sürdü
04.01.2012 - 10:40,

BDP milletvekillerinin Şırnak Uludere'de yaşanan olayı protesto etmek için Meclis'te yaptıkları oturma eylemi 10 saat sürdü BDP milletvekillerinin Şırnak Uludere'de yaşanan olayı protesto etmek için Meclis'te yaptıkları oturma eylemi 10 saat sürdü. BDP Genel Başkanı Demirtaş, eylemlerini "özgürlük nöbeti" olarak nitelendirdi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak ile çok sayıda milletvekilinin katıldığı BDP'nin Meclis'i terk etmeme eylemi Meclis Genel Kurulu çalışmalarını tamamladıktan sonra başladı. Genel Kurul kapandıktan sonra salonda oturmaya başlayan BDP'li milletvekilleri saat 22.00'ye kadar burada kaldılar. BDP'li milletvekilleri daha sonra eylemi Meclis'teki BDP grubuna çıkarak sürdürdü. BDP milletvekilleri burada sabahlayarak saat 06.00'da Meclis'ten ayrıldı.

BDP Genel Başkanı Demirtaş sabah saatlerinde eylemle ilgili twitter hesabından, "TBMM'de özgürlük nöbetindeyiz. Halen uyumayıp bizimle birlikte nöbet tutanlara selam olsun" mesajı gönderdi. - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Bdp'nin 'Özgürlük Nöbeti' 10 Saat Sürdü - Son Dakika


Advertisement