BDP Uludere İçin Meclise Önerge Verdi - Son Dakika

BDP Uludere İçin Meclise Önerge Verdi

05.01.2012 15:09
BDP Uludere İçin Meclise Önerge Verdi, System.String[]

Kaplan, Uludere'de 35 kişinin yaşamını yitirdiği olayın tespiti için Meclis Araştırma önergesi verdiklerini söyledi.

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde 35 kişinin yaşamını yitirdiği olayın tüm boyutlarıyla incelenmesi ve sorumluların tespiti için Meclis Araştırma önergesi verdiklerini söyledi.

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. 28 Aralık 2011 tarihinde 35 kişinin yaşamını yitirdiği olayın tüm boyutlarıyla incelenmesi ve sorumluların tespiti için Meclis Araştırma önergesi verdiklerini belirten BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, şöyle konuştu:

"Sivil Toplum Kuruluşları olay yerinde inceleme yaptı. Görgü tanıklarının anlatımı olayın önceden planlandığını kanıtlıyor. Tanık bırakmayacak bir imha planlandığını ortaya koyuyor. Sivil Toplum Kuruluşlarının raporlarında da belirtildiği gibi, 12 kişi yaralıyken daha sonradan hayatını kaybetmiştir. Olayın üzerinden 12 saat geçtikten sonra medyayı susturma çabaları da olaydan kimin sorumlu olduğunu gösteriyor."

- Ankara

BDP Uludere İçin Meclise Önerge Verdi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel BDP Uludere İçin Meclise Önerge Verdi - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durduruldu Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi İbo Show'un merakla beklenen yeni bölüm konukları belli oldu