Son Dakika Haberleri: Bdt'nin İki Oyunu İzleyiciyle Buluşacak

Bdt'nin İki Oyunu İzleyiciyle Buluşacak

3 yıl önce

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), "Ahmet Yesevi" ve "Sara'yı Evlendirmek" oyunlarını tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

Bdt'nin İki Oyunu İzleyiciyle Buluşacak, System.String[]

Bursa Devlet Tiyatrosu (BDT), "Ahmet Yesevi" ve "Sara'yı Evlendirmek" oyunlarını tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.


Savaş Aykılıç'ın yazdığı, Ömer Naci Topçu'nun yönettiği "Ahmet Yesevi" oyununun dekoru Hakan Dündar, kostümleri Funda Çebi, ışık tasarımı Yakup Çartık'a ait. Aralarında Levent Uzunbilek, Yasemin Şener ve Acan Ağır Aksoy'un da bulunduğu 19 oyuncunun rol aldığı oyunda, Türklerin Ahmed Yesevi önderliğinde kitleler halinde İslamı kabul etmesinden rahatsızlık duyan Han'ın, tüm çabasına karşın başta Ahmed Yesevi olmak üzere Türkleri İslamiyetten vazgeçirememesi anlatılıyor.


Oyun, Ahmet Vefik Paşa Sahnesi'nde (AVP) bugün saat 20.00'de, 1 Nisan Cumartesi günü de 15.00 ve 20.00 saatlerinde seyirciyle buluşacak.


Sam Bobrick'in yazdığı, Eylül Aktürk'ün Türkçeye çevirdiği ve BDT tarafından sahneye uyarlanan "Sara'yı Evlendirmek" eserini Murat Sarı yönetiyor. Eserin ışık tasarımı Ali Karaman, dekoru Murat Gülmez, kostümleri Funda Çebi, müzikleri de Cem İdiz'e ait.


Demet Oran, Kemal Okur, Arzu Tan Bayraktutan, Nazlı Ceren Argon ve Nurettin Örük'ün rol aldığı oyunda, hayatını kariyerine adamış başarılı avukat Sara'nın, kuzeni Martha tarafından sıra dışı ve biraz da çılgınca yöntemlerle evlendirilme çabası anlatılıyor. Oyunda, aşk ve evlilik kavramları da samimi dille irdeleniyor.


Oyun, AVP Sahnesi'nde 4 ve 5 Nisan'da saat 20.00'de izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Haber Yayın Tarihi: 31.03.2017 09:02 Kaynak: AAGaziantepli oto tamircisinin geliştirdiği sistem ile araçlar yüzde 50 suyla çalışıyor
Evlerine gelen temizlikçiden şüphelenip odaya kamera koydular, hayatlarının şokunu yaşadılar Son dakika: Karaköy'de başörtülü öğrenciye saldıran kişi gözaltına alındı