Beatles'ı Kara Çarşafa Soktular - Son Dakika

Beatles'ı Kara Çarşafa Soktular

24.03.2011 05:31
Beatles'ı Kara Çarşafa Soktular, System.String[]

İngilizlerin Efsanevi Müzik Grubu Beatles'a Kara Çarşaf Giydirdiler.

İngilizlerin efsanevi müzik grubu Beatles'a kara çarşaf giydirdiler.

Dünyaca ünlü Beatles grubu, 1969'da bir albüm kapağında fotoğrafını kullandığı ve kültür mirası listesine alınan Londra'nın kuzeyindeki yaya geçidinden bu kez kara çarşafla geçerken resmedildi.

Leeds Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan resimde, Beatles grubunun dört üyesi Paul McCartney, John Lennon, George Harrison ve Ringo Starr, kara çarşafla yaya geçidinden geçerken görülüyor.

Leeds Müzesi'nin duvarlarını süsleyen resim, yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor.

Turizm ve Kültürel Miras Bakanı, "Abbey Road" ismiyle çıkan albümün kapak fotoğrafı olan yaya geçidini İngiliz kültür mirasları listesine aldıklarını açıklamıştı.

Bakan,"Sadece binaların bulunduğu listemize ilk kez bu statüde bir yapı giriyor. Orası sıradan bir yaya geçidi değil. Efsanelerin bıraktığı bir miras" açıklamasında bulunmuştu.

Ayrıca geçtiğimiz yıl 8 Ağustos'da Abbey Road albümünün 40'ıncı yılı kapsamında yaya geçidinde toplanan binlerce Beatles hayranı, büyük bir anma töreni gerçekleştirmişti.

Beatles'ı Kara Çarşafa Soktular
Beatles'ı Kara Çarşafa Soktular

- Kaynak: DHA

Son Dakika Kültür Sanat Beatles'ı Kara Çarşafa Soktular - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Azerbaycan, Ermenistan'ın önemli iletişim hatlarını kontrol altına aldı Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama kararları Resmi Gazete'de Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi