Beatles'ın Albümü 9 Bin Sterline Satıldı - Son Dakika

Beatles'ın Albümü 9 Bin Sterline Satıldı

28.08.2011 19:04
Beatles'ın Albümü 9 Bin Sterline Satıldı, System.String[]

Dünyanın en ünlü pop müzik gruplarından Beatles imzalı 'Please Please Me' albümü, açık artırmada 9 bin sterline satıldı.

Dünyanın en ünlü pop müzik gruplarından Beatles imzalı 'Please Please Me' albümü, açık artırmada 9 bin sterline satıldı.

Ünlü İngiliz müzik grubu Beatles'ın dört üyesinin tamamı tarafından imzalanmış, 'Please Please Me' albümü, Liverpool'da yapılan bir açık artırmada 9 bin sterline (yaklaşık 27 bin TL) alıcı buldu.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, Beatles hatıraları adlı açık artırmada satılan 9 bin sterlin değer biçilen albüm, 1963 yılında genç bir kızken grubun konserine giden Beatles hayranı bir Liverpool'lu kadına ait.

LENON ŞAPKASINA 9 BİN TL

Üyelerin tamamı tarafından imzalanmış olan ablüm açık artırmaya damgasını vurarken, grup üyelerinden John Lenon'a ait bir şapka ise 3 bin 200 (yaklasık 9 bin TL) sterline satıldı.

Liverpool Beatles mağaza müdürü Stephen Baily, gruba ait olan her parçanın hala büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, "Birçok kişi elinde albümler ya da hatıra olarak konserlerden sakladıkları grup üyelerinin imzalarının yer aldığı parçaları göstererek; 'Bunların bir değeri var mı?' diye soruyorlar. Beatles'a ait her parça büyük değer taşıyor ve meraklıları inanılmaz rakamlar ödüyorlar. Bugün 9 bin sterline satılan albümü getiren yaşlı bayan kapıdan girdiğinde, "Bilmiyorum bu elimdekinin bir değeri var mı acaba? diye sordu. Hiç tahmin etmiyordu, ancak 9 bin sterline satıldı" dedi.

Beatlesöın anılarını canlandıran, onlara ait her parçanın bir alıcısı olduğunu ifade eden Baily, "Grubun , inanılmaz rakamlar ödeyecek hayranlar var" şeklinde konuştu.

BEATLES

Beatles, İngiltere'nin Liverpool şehrinde kurulmuş 60'lı yılların en popüler müzik grubudur. ABD'de büyük bir başarıya ulaşmış ilk İngiliz grubu olarak, kendi materyallerini besteleyen ve birçok müzik tarzını içeren ilk rock akımlarındandır.

Birçok satış rekoru kıran İngiliz grubun üyeleri arasında; John Lennon (gitar, vokal): 1960 - 1970, Paul McCartney (bas gitar, vokal): 1960 - 1970, George Harrison (gitar, vokal): 1960 - 1970, Ringo Starr (bateri, vokal): 1962 - 1970 yer alır.

(SS)

Beatles'ın Albümü 9 Bin Sterline Satıldı
Beatles'ın Albümü 9 Bin Sterline Satıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Beatles'ın Albümü 9 Bin Sterline Satıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi