Beckett - Son Dakika

Beckett

04.03.2017 20:34
Beckett, System.String[]

Absürt Tiyatro ile özdeşleşen isim Samuel Beckett, kısa oyunlarından oluşan, tematik bir kolaj ile "Backett" Sahne Aznavur'da.

Absürt Tiyatro ile özdeşleşen isim Samuel Beckett, kısa oyunlarından oluşan, tematik bir kolaj ile "Backett" Sahne Aznavur'da...

Bedensel anlatımın, hiçlik ve kara mizah öğeleriyle yoğurulduğu kolaj, Beckett'in beş kısa oyunundan oluşuyor.

Doğum, yaşam ve ölüm başlıkları, bedensel yoğunluklu bir performans ile birleşiyor. Daimi kaygıların soyutlaştığı, sentetiklikten şikayetçi bir dünyada, yapmak durumunda olmak odaklanıyor, yaşıyor olmakla ilgili yanılgılarınız, yeniden tanımlanıyor.

Oyun, bazen bir karenin içinde; bazen de hareket rotası olarak kullanılan kenarlar üzerinde gerçekleşmektedir. Bu kare, sahnelenen hayat olgusuna kimi zaman bir imgelem olarak sınır koyarken; kimi zaman da çıkışı olmayan ve tekrarlardan oluşan dört köşe ve kenardan ibarettir.

Yazan: Samuel Beckett

Yöneten: Erkan Kılıç

Yardımcı Yönetmen: Batuhan Kozanoğlu

Koreograf: Erkan Kılıç

Dekor Tasarım: Sena Sonat

Kostüm Tasarım: Ela Gülhan, Merve Ayteş

Ses ve Müzik Tasarım: Batuhan Kozanoğlu

Işık Tasarım: Selin Eresin

Afiş Tasarım: Erkan Kılıç

Oyuncular: Anıl Çalım, Ela Gülhan, Merve Ayteş, Selin Eresin, Sena Sonat, Sercan Şekerci

Beckett

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici