Bediüzzaman'ın Materyalist Felsefeye Cevabı - Son Dakika

Bediüzzaman'ın Materyalist Felsefeye Cevabı

20.05.2013 12:45
Bediüzzaman'ın Materyalist Felsefeye Cevabı, System.String[]

Hamidiye Kültür ve Eğitim Vakfı, 'Pozitivist ve Materyalist Felsefenin Türkiye'ye Yansımaları ve Tepkileri' konulu panel düzenleyecek.

Hamidiye Kültür ve Eğitim Vakfı, 'Pozitivist ve Materyalist Felsefenin Türkiye'ye Yansımaları ve Tepkileri' konulu panel düzenleyecek. Panelde, Bediüzzaman Said Nursi'nin materyalist felsefeye cevabı konuşulacak.

26 Mayıs Pazar günü 13.00- 16.00 saatleri arasında Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan panelde tanınmış isimler yer alacak. Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. İsmail Kocaçalışkan'ın moderatörlüğünü yapacağı panelin konuşmacıları Prof. Dr. Neşet Toku (Yıldız Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan (Muğla Üniversitesi), Prof. Dr. Hakan Poyraz (Mimar Sinan Üniversitesi), Prof. Dr. Cevdet Coşkun (Giresun Üniversitesi) ve Prof. Dr. Müslim Akdemir (Atatürk Üniversitesi) olacak.

Hamidiye Vakfı'ndan yapılan açıklamada, "Sınırlı sayıdaki bir avuç mütefekkirden biri de Bediüzzaman Said Nursi'dir. Panelde Bediüzzaman'ın, Batı Medeniyeti ve onun temellerini teşkil eden felsefelerden pozitivist ve materyalist felsefelere vermiş olduğu cevaplar irdelenecektir." denildi

Bediüzzaman'ın Materyalist Felsefeye Cevabı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bediüzzaman'ın Materyalist Felsefeye Cevabı - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: Çok net ifade edeyim ki; yapılmayacak Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü