Çin, Telekom ve Çevrimiçi Dolandırıcılıkla Mücadeleye İlişkin Yeni Yasayı Yürürlüğe Koyacak - Son Dakika

Çin, Telekom ve Çevrimiçi Dolandırıcılıkla Mücadeleye İlişkin Yeni Yasayı Yürürlüğe Koyacak

30.11.2022 18:05
Çin, Telekom ve Çevrimiçi Dolandırıcılıkla Mücadeleye İlişkin Yeni Yasayı Yürürlüğe Koyacak

BEİJİNG, 30 Kasım (Xinhua) -- Çin, Perşembe gününden itibaren telekom ve çevrimiçi dolandırıcılıkla mücadele konulu yeni bir yasayı yürürlüğe koyacak.

BEİJİNG, 30 Kasım (Xinhua) -- Çin, Perşembe gününden itibaren telekom ve çevrimiçi dolandırıcılıkla mücadele konulu yeni bir yasayı yürürlüğe koyacak. Yasa, bu tür suçları önlemek ve bunlarla mücadele etmek için sektör genelinde ve tüm toplumu kapsayan bir sistem oluşturma çabalarının bir parçası olarak hazırlandı.

Yeni yasa, 2022'nin Eylül ayında Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi'nin yasama oturumunda kabul edildi.

Yeni yasa, polis departmanlarının bir dolandırıcılık uyarısı ve caydırma sistemi oluşturulması amacıyla yetkili devlet daireleri ve işletmelerle birlikte çalışmasını, aynı zamanda potansiyel kurbanları telekom ve çevrimiçi dolandırıcılık tuzaklarına düşmekten korumak için zamanında harekete geçilmesini şart koşuyor.

Yeni yasayla dolandırıcılığın yaygın olduğu ve dolandırıcılıktan şüphelenilen bölgelere gidenlerin ya da telekom ve çevrimiçi dolandırıcılık nedeniyle ceza yasası tarafından cezalandırılanların ülkeyi terk etmesi yasaklanabilecek.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR
500
17 yaşındaki Eylül enkazdan 38 saat sonra çıkarıldı! Babası kızına sarılıp ağladı 17 yaşındaki Eylül enkazdan 38 saat sonra çıkarıldı! Babası kızına sarılıp ağladı Çin, Türkiye'ye 82 kişilik ekip gönderdi Çin, Türkiye'ye 82 kişilik ekip gönderdi EYLÜL ENKAZDAN 38 SAAT SONRA ÇIKARILDI, BABASI KIZINA SARILIP AĞLADI EYLÜL ENKAZDAN 38 SAAT SONRA ÇIKARILDI, BABASI KIZINA SARILIP AĞLADI

Son Dakika Güncel Çin, Telekom ve Çevrimiçi Dolandırıcılıkla Mücadeleye İlişkin Yeni Yasayı Yürürlüğe Koyacak - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement