Çin Başbakan Yardımcısı Kovid-19'la Mücadeleyi Optimize Etmenin Önemini Vurguladı - Son Dakika

Çin Başbakan Yardımcısı Kovid-19'la Mücadeleyi Optimize Etmenin Önemini Vurguladı

01.12.2022 14:04
Çin Başbakan Yardımcısı Kovid-19'la Mücadeleyi Optimize Etmenin Önemini Vurguladı

BEİJİNG, 1 Aralık (Xinhua) -- Çin Başbakan Yardımcısı Sun Chunlan Çarşamba günü, ülkenin Kovid-19'la mücadelesini sürekli optimize etmesinin önemini vurguladı.

BEİJİNG, 1 Aralık (Xinhua) -- Çin Başbakan Yardımcısı Sun Chunlan Çarşamba günü, ülkenin Kovid-19'la mücadelesini sürekli optimize etmesinin önemini vurguladı.

Sun bu açıklamayı, Ulusal Sağlık Komisyonu'nda uzmanların salgın kontrol önlemlerinin iyileştirilmesine ilişkin görüş ve önerilerini dinlediği toplantıda yaptı.

Sun, son üç yılda, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi ve Devlet Konseyi'nin her zaman insanların sağlığına ve güvenliğine öncelik verdiğini ve virüsle baş etmek için tutarlı bir strateji benimseyip esnek önlemler alarak Kovid-19 durumunun belirsizlikleriyle etkili bir şekilde mücadele ettiğini belirtti.

Virüsün Omicron varyantının patojenliğinin zayıfladığını, daha fazla insanın aşılandığını ve virüsü kontrol altına alma deneyiminin arttığını belirten Sun; ülkenin yeni bir durumla, salgın önleme ve kontrolünde yeni görevlerle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Sun, Kovid-19'la mücadele çabalarını daha fazla optimize etme, teşhis, test, tedavi ve karantina önlemlerini iyileştirme, başta ileri yaştakiler olmak üzere tüm nüfusun bağışıklığını güçlendirme, ilaçların ve diğer tıbbi kaynakların hazırlanmasını hızlandırma çağrısı yaptı.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR
500
Çin, Kovid-19 salgınında hasta sayısı ve ölümlerin azaldığını bildirdi Çin, Kovid-19 salgınında hasta sayısı ve ölümlerin azaldığını bildirdi Çin, Kovid-19 salgınında hasta sayısı ve ölümlerin azaldığını bildirdi Çin, Kovid-19 salgınında hasta sayısı ve ölümlerin azaldığını bildirdi Renminbi Aralık Ayında Değer Bazında En Aktif Beşinci Para Birimi Olmaya Devam Etti Renminbi Aralık Ayında Değer Bazında En Aktif Beşinci Para Birimi Olmaya Devam Etti

Son Dakika Güncel Çin Başbakan Yardımcısı Kovid-19'la Mücadeleyi Optimize Etmenin Önemini Vurguladı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement