Son Dakika Haberleri: Bekir Bozdağ: F-35 Teslimatı Yarın Yapılacak

Bekir Bozdağ: F-35 Teslimatı Yarın Yapılacak

29 gün önce

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "F-35 projesi kapsamında Türkiye için üretilen uçaklarla ilgili gerekli bağlantılar yapılmıştır. Yarın F-35'in ilk teslimi yapılacak" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, F-35'lerle ilgili açıklama yaptı. Bozdağ, "F-35 projesi kapsamında Türkiye için üretilen uçaklarla ilgili gerekli bağlantılar yapılmıştır. Yarın F-35'in ilk teslimi yapılacaktır. Rahip Brunson'un serbest bırakılmasını Türkiye'ye şart koşması bir tehdittir" dedi.

"TÜRKİYE'YE ŞART KOŞMASI TEHDİTTİR"

Bozdağ, ABD Senatosu'nda Türkiye'ye F-35'i de kapsar şekilde silah satışı yasağı ile ilgili tasarının onaylanmasında geçen Rahip Brunson'un serbest bırakılması şartı içinse, "Rahip Brunson'un serbest bırakılmasını Türkiye'ye şart koşması bir tehdittir." yorumunda bulundu.

"ABD YÖNETİMİ İNSAN HAKLARI İHLALLERİNDEN MESULDÜR"

ABD'nin BM İnsan Hakları Konseyinden ayrılma kararını değerlendiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"İnsan hakları ihlalleri konusunda bir numaralı devlet İsrail'dir. ABD'nin bu tutumu da İsrail'in insan hakları ihlallerine verdiği limitsiz bir destektir. ABD yönetimi de insan hakları ihlallerinden mesuldür."
Deniz Baykal'dan Kurultay Yorumu: Partiyi Geriye Götürür Hamdi Alkan'ın Kızı Zeynep Alkan, Duş Alma Pozuyla Takipçilerinin Yüreğini Hoplattı

Adnan Oktar Çetesinin, Fenerbahçe'nin Eski Futbolcusu Emenike'nin Özel Anlarını Kaydettiği Ortaya Çıktı