Son Dakika Haberleri: Bekir Bozdağ: F-35 Teslimatı Yarın Yapılacak

Bekir Bozdağ: F-35 Teslimatı Yarın Yapılacak

7 ay önce

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "F-35 projesi kapsamında Türkiye için üretilen uçaklarla ilgili gerekli bağlantılar yapılmıştır. Yarın F-35'in ilk teslimi yapılacak" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, F-35'lerle ilgili açıklama yaptı. Bozdağ, "F-35 projesi kapsamında Türkiye için üretilen uçaklarla ilgili gerekli bağlantılar yapılmıştır. Yarın F-35'in ilk teslimi yapılacaktır. Rahip Brunson'un serbest bırakılmasını Türkiye'ye şart koşması bir tehdittir" dedi.

"TÜRKİYE'YE ŞART KOŞMASI TEHDİTTİR"

Bozdağ, ABD Senatosu'nda Türkiye'ye F-35'i de kapsar şekilde silah satışı yasağı ile ilgili tasarının onaylanmasında geçen Rahip Brunson'un serbest bırakılması şartı içinse, "Rahip Brunson'un serbest bırakılmasını Türkiye'ye şart koşması bir tehdittir." yorumunda bulundu.

"ABD YÖNETİMİ İNSAN HAKLARI İHLALLERİNDEN MESULDÜR"

ABD'nin BM İnsan Hakları Konseyinden ayrılma kararını değerlendiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"İnsan hakları ihlalleri konusunda bir numaralı devlet İsrail'dir. ABD'nin bu tutumu da İsrail'in insan hakları ihlallerine verdiği limitsiz bir destektir. ABD yönetimi de insan hakları ihlallerinden mesuldür."
"Muzlara HIV Enjekte Ediliyor" İddiası Fatih Altaylı'yı Kızdırdı: Lan Siz Salak mısınız MasterChef Murat Özdemir'in Eziyet Ettiği Papağan Tedavi Altına Alındı

Papağana İşkence Uygulayan MasterChef Murat Özdemir'in İfadesi Ortaya Çıktı