Son Dakika Haberleri: Bekir Develi Kartepeliler ile Buluştu

Bekir Develi Kartepeliler ile Buluştu

2 yıl önce

Kartepe Belediyesi ile TÜGVA Kartepe Şubesi tarafından düzenlenen “Gençlik Buluşması”na Televizyon Programcısı Bekir Develi konuk oldu.

Bekir Develi Kartepeliler ile Buluştu, System.String[]

Kartepe Belediyesi ile TÜGVA Kartepe Şubesi tarafından düzenlenen "Gençlik Buluşması"na Televizyon Programcısı Bekir Develi konuk oldu.


Kartepe Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kartepe Şubesi işbirliğinde düzenlenen "Enderun Sohbetleri" kapsamında düzenlenen etkinliğe Televizyon Programcısı Bekir Develi'likonuk oldu. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez'in yanı sıra TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut, Kartepe İlçe Temsilcisi İsmail Yaşar ve davetliler katıldı.


Programda konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Bizim kuşağımız tarihi yanlış öğretilen, kahramanları hain, hainleri kahraman olarak, gösterilen darbelerin bayram olarak kutlandığı bu şekilde yetiştirilmeye çalışılan bir nesildik. Bir bedevi çıkıyor Müslümanların en kutsal yerlerinden biri olan Medine'yi savunan bir paşayı çok adice suçlayabilmektedir. Son 15 yıldır var olan iktidar ile dünyanın her yerinde saygı görmekteyiz. Hiç içlerinden çıkmayan haçlı zihniyetine isyan eden bir liderin önderliğinde mücadele ediyoruz. Gerçek tarihimizi okumaya başladık. Milli ve manevi değerlerimizi önde tutan, geleceğin bilim adamlarını, siyasilerini yetiştirmeye çalışan TÜGVA gibi kurumlarımız vardır. Milli ve manevi duygularına bağlı kalan milletimiz tarihin en büyük ihanetine karşı durarak bertaraf etmeyi başarmıştır" dedi.


"FETÖ Türk milletinin en önemli duygusunu istismar etmiştir" diyen Başkan Üzülmez, "Maalesef Türk insanının sahip olduğu silahı, peygamber ocağı dediğimiz asker ocağı içerisinde bir kısım hain tarafından darbe girişimi olmuştur. Telefon ile bilgisayar klavyesi arasında sıkışmış bir gençlik görüyorum, bu gençlere ihtiyaç duyduğumuz zaman ne olacak diye sorarken gençlerimiz kendilerini ispatlamıştır. Elbet bunlar yeterli değildir. Toplumdan uzak duran gençlerimiz vardır. Gençlerimize iyi bir gelecek hazırlamak durumundayız. Kartepe Belediyesi olarak gençlerimize imkanlar dahilinde destek verilmektedir" ifadelerini kullandı.


Gençlerin ilgiyle ve dikkatle dinlediği Develi konuşmasında kendi hayatından kesitlerle mesaj vererek aile, millet, tarihi ve manevi değerlerin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Gençlerin sorumluluk almasının önemine değinen Develi, "Geleceğin sorumluluğu bilinçli ve sağlıklı yetişen siz gençlerimizin üzerindedir. Bu sorumluluğu üzerinde hisseden ve taşıyan gençlerimiz sayesinde bu millet kalkınacak ve yükselecektir" şeklinde konuştu.


Etkinlik, konuşmaların ardından Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından ünlü Televizyon Programcısı Bekir Develi'ye plaket vermesi ile son buldu. - KOCAELİ

Haber Yayın Tarihi: 27.12.2017 02:37 Kaynak: İHAAvukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı
Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi Son Dakika: Bilecik'te raydan çıkan klavuz tren paramparça oldu: İki makinist can verdi