Beklemenin ve sabrın ürünü "Nadas" - Son Dakika

Beklemenin ve sabrın ürünü "Nadas"

19.10.2020 09:45

Son yıllarda Türkiye'de gazeteci eşi Deniz Yücel'in tutuklanıp serbest bırakılması ile gündeme gelen belgeselci ve şair Dilek Mayatürk, artık en sevdiği işi ile meşgul; şiirlerini yayınlamak.

Son yıllarda Türkiye'de gazeteci eşi Deniz Yücel'in tutuklanıp serbest bırakılması ile gündeme gelen belgeselci ve şair Dilek Mayatürk, artık en sevdiği işi ile meşgul; şiirlerini yayınlamak. Eşinin tutukluluğu sırasında da yaşadığı hasreti şiir ile dindiren Mayatürk'ün ikinci kitabı Alman Hanser Berlin yayınevi tarafından iki dilli olarak Almanya'da yayınlandı. Kitabın adı da beklemeyi ve sabretmeyi çağrıştırıyor; Nadas, Almancası ile Brache. Artık Almanya'da yaşayan şair Mayatürk, bu ülkeye kendinden bir şey veremezse yerleşemeyeceğini düşünüyor. Dilek Mayatürk ile Fulya Canşen konuştu.

Beklemenin ve sabrın ürünü Nadas

Son Dakika Güncel Beklemenin ve sabrın ürünü 'Nadas' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Efsane dizi Lost'un Danielle Rousseau'su Mira Furlan yaşamını yitirdi SpaceX uzaya tek seferde 143 uydu fırlattı Kiracı 'Allah belanızı versin' yazılı not bırakıp evini yaktı, binayı dumanlar sardı Yeni Malatyaspor'dan Youssouf Ndayishimiye itirafı: Transfer için Galatasaray'la görüştük Müthiş geri dönüş gerçekleştiren Beşiktaş durdurulamıyor! Liderliği sürdürdüler Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı Milli Savunma Bakanlığı, F-16'daki Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı