Belarus Başbakanı Golovçenko Şam'da rejimin lideri Esed ile görüştü - Son Dakika

Belarus Başbakanı Golovçenko Şam'da rejimin lideri Esed ile görüştü

24.11.2022 17:16
Belarus Başbakanı Golovçenko Şam'da rejimin lideri Esed ile görüştü

Belarus Başbakanı Roman Golovçenko, Suriye'ye gerçekleştirdiği ziyarette rejimin lideri Beşşar Esed ile bir araya geldi.

Belarus Başbakanı Roman Golovçenko, Suriye'ye gerçekleştirdiği ziyarette rejimin lideri Beşşar Esed ile bir araya geldi.

Belarus ve rejim medyasında yer alan haberlere göre, Belarus Başbakanı Golovçenko ve beraberindeki heyet resmi temaslarda bulunmak üzere dün başkent Şam'a ulaştı.

Golovçenko, bir araya geldiği rejimin lideri Esed'e, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'dan özel bir mektup getirdi.

Esed, Golovçenko ile görüşmede, "Bu sadece bir başlangıçtır. Bu iki günde yeterince anlaşma imzaladık." dedi.

Belarus'un coğrafi konumundan dolayı Batı tarafından hedef alındığını savunan Esed, iç savaşta rejime verdiği destekten dolayı Belarus'a teşekkür etti.

Rejim medyasında yer alan haberlere göre, Belarus Başbakanı Golovçenko, resmi ziyaretinin ilk gününde dün rejimin Başbakanı Hüseyin Arnus ile de bir araya geldi.

Toplantının ardından taraflar ticaret, eğitim, konut, ulaşım, sanayi ve gümrük olmak üzere 6 alanda iş birliği anlaşması imzaladı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Suriye'de hareketli saatler! Valilik binasına giren halka güvenlik güçleri ateş açtı Suriye'de hareketli saatler! Valilik binasına giren halka güvenlik güçleri ateş açtı

Son Dakika Güncel Belarus Başbakanı Golovçenko Şam'da rejimin lideri Esed ile görüştü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement