Belarus, Savunmasını Güçlendirmek İçin Milis Güçleri Oluşturacak - Son Dakika

Belarus, Savunmasını Güçlendirmek İçin Milis Güçleri Oluşturacak

28.05.2022 12:53
Belarus, Savunmasını Güçlendirmek İçin Milis Güçleri Oluşturacak

MİNSK, 28 Mayıs (Xinhua) -- Belarus Savunma Bakanı Viktor Khrenin Cuma günü yaptığı açıklamada Belarus'un, savunma güçlerinin sayısını artırmak için milis güçleri oluşturmayı planladığını söyledi.

MİNSK, 28 Mayıs (Xinhua) -- Belarus Savunma Bakanı Viktor Khrenin Cuma günü yaptığı açıklamada Belarus'un, savunma güçlerinin sayısını artırmak için milis güçleri oluşturmayı planladığını söyledi. Belarus 1 televizyon kanalının bildirdiğine göre ulusal güvenlik ve savunma eğitimine ilişkin yıllık toplantı sırasında konuşan bakan, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun milis güçleri oluşturulmasına yönelik emir verdiğini söyledi. Grodno Bölge İdare Komitesi Başkanı Vladimir Karanik, milislerin önemli nesneleri savunarak orduyu bu işlevlerden kurtarabileceğini ve ordunun muharebe görevlerini yürütmesine imkan vereceğini belirtti.

Askeri Güvenlik ve Devlet Savunması Yıllık Toplantısı, ülkenin idare komite başkanları ve bölge askeri komiserleri gibi katılımcılarla Cuma günü gerçekleştirildi.Belarus Savunma Bakanlığı Basın Ofisi'nin verdiği bilgiye göre, katılımcıların modern silahlı çatışmalarda askeri operasyonlar hakkında daha iyi bilgi sahibi olmalarını sağlamak için düzenlenen bu toplantıda, Belarus birliklerinde kullanımda olan silah ve özel ekipman örnekleri de sergilendi.

YORUMLAR
500
ABD'de ikinci el konut satışları 26 ayın en düşük seviyesinde ABD'de ikinci el konut satışları 26 ayın en düşük seviyesinde Muğla'da av sezonu başlıyor Muğla'da av sezonu başlıyor Başkentteki trafik kazasında ölen kişinin kimliği belli oldu Başkentteki trafik kazasında ölen kişinin kimliği belli oldu
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Belarus, Savunmasını Güçlendirmek İçin Milis Güçleri Oluşturacak - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement