Son Dakika Haberleri: Dünyanın En Pahalı Güvercini, Belçika'da 1 Milyon 252 Bin Euroya Alıcısını Buldu

Dünyanın En Pahalı Güvercini, Belçika'da 1 Milyon 252 Bin Euroya Alıcısını Buldu

2 ay önce

Belçika'da düzenlenen bir açık artırmada 1 milyon 252 bin euroya dünyanın en pahalı güvercini satıldı. Uzun mesafe yarışlarında şampiyonluğu olan posta güvercini Çinli sahibi tarafından artık yarıştırılmayacak.

Belçika'da düzenlenen açık artırmada 1 milyon 252 bin euroya dünyanın en pahalı güvercini satıldı. Güvercinin yeni sahibi, yarışlarda şampiyonluğu bulunan 5 yaşındaki posta güvercinini yarıştırmak yerine damızlık olarak kullanacak.

1 MİLYON 252 BİN AVROYA SATILDI

Yerel basına göre, internet üzerinden yapılan müzayedede Armando adında erkek bir Flaman güvercini 1 milyon 252 bin avroya alıcı buldu.

SATIN ALAN ÇİNLİ, GÜVERCİNİ YARIŞTIRMAYACAK

Uzun mesafe yarışlarında şampiyonluğu bulunan 5 yaşındaki posta güvercini, bir Çinli tarafından alındı. Alıcının dünyanın en pahalı güvercinini yarıştırmayacağı ve damızlık olarak kullanacağı belirtildi.

Belçika'da 2017 yılında yapılan açık artırmada bir posta güvercini 400 bin avro satılmıştı.

Haber Yayın Tarihi : 18.03.2019 12:52 Kaynak: AAMHP'li Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Devraldığı Borç Durumunu Gösteren Afişi Belediye Binasına Astırdı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Havalimanında Karşıladı İmamoğlu'nun İlk İmzası Tepkilere Neden Oldu: Hapis Cezasını Gerektiren Bir Suç İşlemiştir