Son Dakika Haberleri: Hazard'ın Golü Sayesinde Binlerce Belçikalı Satın Aldığı Televizyonun Parasını İade Aldı
BBC

Hazard'ın Golü Sayesinde Binlerce Belçikalı Satın Aldığı Televizyonun Parasını İade Aldı

7 ay önce

Krefel adlı mağaza, Belçika'nın Dünya Kupasında 15 golü geçmesi durumunda müşterilerine aldıkları televizyonlarının parasını iade sözü vermişti. Hazard'ın 82. dakikada gelen golü ile binlerce vatandaş bu hakkı kazanmış oldu.

İngiltere'yi 2 - 0 yenerek dünya üçüncüsü olan Belçika milli takımı, en çok Krefel adlı elektronik eşya mağazası zincirinin müşterilerini sevindirdi. Eden Hazard'ın 82. dakikada attığı gol, binlerce kişiye bedava televizyon kazandırdı.

TV PARALARINI ÖDEME SÖZÜ VERMİŞLERDİ

Belçikalı elektronik ev eşyaları satıcısı Krefe, Dünya Kupası öncesi iddialı bir reklam kampanyası hazırladı.

Şirket, "Kırmızı Şeytanlar"ın turnuvada 15'ten fazla gol atması durumunda, 55 inç (140 ekran) ve üzeri büyüklükte televizyon alanlara, paralarını geri ödeme sözü verdi.

82. DAKİKADA GELEN GOL MÜŞTERİLERİ COŞTURDU

Kampanya, 26 Nisan - 17 Haziran tarihleri arasında herhangi bir Krefe mağazasından televizyon alan müşterileri kapsıyordu.

Bu nedenle Cumartesi günü oynanan üçüncülük maçı, birçok Belçikalı taraftar için farklı bir anlam içerdi. Thomas Meunier'in maçın 4. dakikasında Belçika'nın 2018 Dünya Kupası'ndaki 15. golünü kaydetti.

Eden Hazard'ın 82. dakikada attığı 16. gol, hem Belçika taraftarlarını hem de Krefe müşterilerini coşturdu.

SÖZÜNÜ TUTACAK

Satış fişi getirene bedava Elektronik eşya mağazası zinciri, maçın ardından Twitter aracılığıyla, sözünü tutacağını açıkladı. Şirket, satış fişi ile birlikte gelen müşterilerine televizyon paralarının iade edileceğini duyurdu.

Şirket, kampanyayı kazanan müşteri sayısını "birkaç bin" olarak açıkladı. Belçika medyasına göre ise, 5 bin civarında kişi, bedava televizyon kazandı.

MALİYETİ 1 MİLYONDA EURO'DAN FAZLA

Reklam kampanyasının maliyetinin şirkete 1 milyon eurodan fazla olduğu belirtiliyor. Ancak Belçikalı elektronik eşya satıcısının, ticari riski azaltmak amacıyla, kampanya öncesi bir İngiliz sigorta şirketi ile anlaştığı açıklandı.

Krefe, şanslı müşterilerine aldıkları televizyonların bedelini nakit olarak değil, bir başka alışverişte kullanmaları için çek olarak geri verecek.

Dünya Kupası finallerinde 1980'lerden bu yana çok az ülke 15 golün üzerine çıkabildi.

Brezilya, 2002'de 18, 2010'da da 16 gol kaydetti. Almanya da, 2014'teki şampiyonada 18 gole ulaştı.

BBC

YORUMLAR


Türkiye'de İlk Yüz Nakli Yapılan Hastayı Gören, Şaşıp Kalıyor Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip

16 Yaşındaki Kız "Gitmek İstemiyorum" Dese de İcra Memurları Zorla Anneyle Görüştürdü