Son Dakika Haberleri: Belediye başkanı işçilerin maaşını ve ikramiyesini ödemek için yetki istedi, AK Parti ve MHP reddetti

Belediye başkanı işçilerin maaşını ve ikramiyesini ödemek için yetki istedi, AK Parti ve MHP reddetti

9 gün önce

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın işçilerin maaşını ve ikramiyesini ödemek için istediği borçlanma yetkisi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın işçilerin maaşını ve ikramiyesini ödemek için Meclis'ten borçlanma yetkisi istedi. Karalar'ın istediği yetki, AK Partili ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

Zeydan Karalar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"HİÇBİR SİYASET EMEK HAKKINDAN KUTSAL DEĞİL"

"Geçmiş dönemden 4,5 milyar TL borçla devraldığımız Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nden, bayram öncesi işçi maaş ve ikramiyelerini ödemek için istediğimiz borçlanma yetkisi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi."

"Hiçbir siyaset emek hakkından kutsal değil. Şart olsun ki, Adana bu engeli de aşacak ve buna tamah edenler çok utanacak."

Zeydan Karalar'ın attığı tweet;

Haber Yayın Tarihi: 09.08.2019 10:41 Tuvalet tartışması, 23 kişinin karıştığı taşlı sopalı kavgaya dönüştü
Bakan Selçuk, zam teklifini sunmak için Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ile bir araya geldi Tarkan'dan Kaz Dağları'ndaki ağaçların kesilmesine şarkılı tepki! Tokat'ta iki grup arasında çıkan kavga ilçeyi savaş alanına çevirdi