Belediye Başkanlarından Beyoğlu Turu... - Son Dakika

Belediye Başkanlarından Beyoğlu Turu...

08.12.2015 16:53
Belediye Başkanlarından Beyoğlu Turu...

Marmara bölgesi Belediye Başkanları, Beyoğlu'nda devam eden restorasyon ve kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde incelemek üzere Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

Marmara bölgesi Belediye Başkanları, Beyoğlu'nda devam eden restorasyon ve kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde incelemek üzere Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

Beyoğlu Belediyesi binasında gerçekleşen toplantıya Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Zeytinburnu Belediyesi Belediye Başkanı Murat Aydın, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda isim katıldı.

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN İSTİKLAL TURU

Beyoğlu Belediyesi'nin Şişhane'de bulunan binasında bir araya gelen Belediye Başkanları, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'dan Beyoğlu'nda yürütülen faaliyetlere ilişkin bilgi aldı. Demircan, Emek Sineması restorasyonu, Okmeydanı ve Tarlabaşı 360 kentsel dönüşüm projeleri hakkında barkovizyon eşliğinde bilgi verdi. Demircan, yapılması planlanan projeleri Beyoğlu maketi üzerinde anlattı. Konuklarına restore edilen Belediye binasını da gezdiren Demircan, belediye başkanları ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Ahmet Misbah Demircan ve diğer belediye başkanları daha sonra İstiklal Caddesi'nde gezdi. Başkanlar restorasyonu devam eden Emek Sineması'nda incelemelerde bulundu.

"HER YERDE MARKA DEĞERİMİZ VAR"

Beyoğlu'nda devam eden restorasyon ve renovasyon çalışmaları hakkında medya mensuplarına bilgi veren Ahmet Misbah Demircan, "Beyoğlu'nda tekil binalardaki restorasyonlar devam ederken, Galataport, Haliçport hazırlıkları devam ediyor. Okmeydanı'nda tapu vermeye devam ediyoruz, kentsel dönüşümle ilgili start vereceğiz" dedi. Yakın bir süreçte kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmaların başlatılacağını belirten Demircan, "Beyoğlu'nun her tarafında bu gelişme ve değişme son sürat devam ediyor. Kasımpaşa'da, İstiklal'de, Galata Port'ta, Okmeydanı'nda, Sütlüce'de… Her yerde bir marka değerimiz var ve bunu devam ettiriyoruz" ifadelerini kullandı.

"BELEDİYE BAŞKANLARI DÖNÜŞÜMLERİ YERİNDE İNCELEMELİ"

Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm projelerini inceleme gezisine katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Burada yapılan dönüşüm sıradan bir kentsel dönüşüm değil, içerisinde tarihi eserlerin, Tarlabaşı gibi sorunlu bir bölgenin dönüşümünü ele alan bir proje. Şu anda içerisinde bulunduğumuz yer başlı başına Türkiye'de örnek projeler arasındadır. İnşaat Mühendislerinin, bu işle ilgilenen müteahhitlerin ve özellikle belediye başkanlarının, başkanlığa devam etmek isteyen belediye başkanlarının, uygulamaya geçen bu kentsel dönüşümleri yerinde incelemelerini çok yararlı buluyoruz" dedi.

"KENTSEL DÖNÜŞÜM ZORLUKLARININ NASIL ORTADAN KALKTIĞINI GÖRDÜK"

Beyoğlu'nda yapılan kentsel dönüşümün özel bir kentsel dönüşüm olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Başta Emek Sineması olmak üzere buralarda tarih var, kültür var. Beyoğlu İstanbul'un kültür ve tarihine başkentlik yapıyor. Buranın yeniden canlanıyor olması bizleri mutlu etti. Bizler kentsel dönüşüm çalışmalarını halk dilinde vatandaş zorluğu ile biliriz. Burada zorlukların nasıl aşıldığını da aynı zamanda görmüş olduk. Sit alanında teknik ve uzman bir ekibin çalışmasını gördük ve arazi şartlarına göre hazırlanan güzel bir proje gördük" diye konuştu. - İstanbul

Belediye Başkanlarından Beyoğlu Turu...
Belediye Başkanlarından Beyoğlu Turu...
Belediye Başkanlarından Beyoğlu Turu...
Belediye Başkanlarından Beyoğlu Turu...

İstanbul'da 'Kutlu Sefer: Mavi Marmara' paneli düzenlendi İstanbul'da 'Kutlu Sefer: Mavi Marmara' paneli düzenlendi Başkan Zolan: 'Laodikya'nın güzelliklerini ayağa kaldırdık' Başkan Zolan: 'Laodikya'nın güzelliklerini ayağa kaldırdık' Yurtta hava durumu Yurtta hava durumu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Belediye Başkanlarından Beyoğlu Turu... - Son Dakika


Advertisement