Belediye Cenaze Hizmetlerini Vatandaşın Ayağına Götürüyor - Son Dakika

Belediye Cenaze Hizmetlerini Vatandaşın Ayağına Götürüyor

03.01.2012 15:05
Belediye Cenaze Hizmetlerini Vatandaşın Ayağına Götürüyor, System.String[]

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü şehirde gasilhane sayısını 3'e çıkardı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü şehirde gasilhane sayısını 3'e çıkardı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Erhan Yanmaz, Adapazarı, Erenler ve Serdivan'daki cenazelere artık Yorgalar Mezarlığı'ndaki gasilhanede hizmet verileceğini söyledi.

Yorgalar Mezarlığı'ndaki morg ve gasilhanenin açılış töreninde konuşan Yanmaz, cenaze hizmetlerini vatandaşların ayağına götürdüklerini bildirdi.

Yanmaz, 3 istasyonla hizmet verdiklerini dile getirerek şu bilgileri verdi: "Adapazarı, Erenler ve Serdivan'daki cenazelerimizi artık buradaki istasyonumuza taşıyıp, buralarda güzelce yıkayarak cenaze yakınlarına ve mevtalara hizmet verip evlerine götüreceğiz. Evlerinden camiye, camiden de mezarlığa götürerek bu hizmeti vermiş olacağız. Yani vatandaşlarımızın tamamen ayağına gitmiş oluyoruz. Emir Sultan Morgu hizmetteydi, 17 Ağustos Cami'mizin altındaki morgumuz da hizmete girmişti. Şu anda Yorgalar'daki gasilhane ve morgumuz da hizmete girmiş bulunuyor. İstasyonumuz tamamen hijyeniktir."

Yorgalar gasilhanesinde 2 kadın ve 2 erkek cenazesinin aynı ayna yıkanabileceğini kaydeden Yanmaz, "Morgda da 6 kadın, 6 erkek cenazesini saklayabileceğiz. Hem diriye hem de ölüye hizmet etmek bizim için şereftir. Büyükşehir Belediyesinin sınırları içerisindeki bütün cenazeler bizim cenazemizdir. Cenazesi olan vatandaşlarımız Alo 188'e ulaşsınlar. Biz bütün hizmetleri, Belediye olarak yerine getiriyoruz. 24 saat vatandaşlarımızın hizmetindeyiz." diye konuştu.

Yanmaz, Serdivan Deprem Şehitliği'nin bulunduğu mezarlığa da gasilhane, morg ve mescit yapacaklarını belirterek, yıl içinde hizmete sunmayı planladıklarını vurguladı.

Belediye Cenaze Hizmetlerini Vatandaşın Ayağına Götürüyor
Belediye Cenaze Hizmetlerini Vatandaşın Ayağına Götürüyor

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Belediye Cenaze Hizmetlerini Vatandaşın Ayağına Götürüyor - Son Dakika


Son Dakika

Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos ile görüşmesini iptal etti 00:44 Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos ile görüşmesini iptal etti MHP'den ihraç edilen Atila Kaya, zehir zemberek sözlerle partiyi bombaladı! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur 23:00 MHP'den ihraç edilen Atila Kaya, zehir zemberek sözlerle partiyi bombaladı! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu 22:28 Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu
Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu 22:00 Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu Şemsiyelerinizi bugünden hazırlayın! Meteoroloji'den 4 bölgedeki 41 il için sağanak uyarısı 20:14 Şemsiyelerinizi bugünden hazırlayın! Meteoroloji'den 4 bölgedeki 41 il için sağanak uyarısı Fenomen doktor Berika Demir'in estetiksiz hali şoke etti 18:53 Fenomen doktor Berika Demir'in estetiksiz hali şoke etti
Son Dakika! Fahiş fiyatlarla ilgili Erdoğan'dan açıklama: Zincir marketlere gerekli operasyonlar yapılacak 18:14 Son Dakika! Fahiş fiyatlarla ilgili Erdoğan'dan açıklama: Zincir marketlere gerekli operasyonlar yapılacak 5 günlük evli çiftin kavgası ölümle bitti 15:51 5 günlük evli çiftin kavgası ölümle bitti
Advertisement