Belediye'den İki Muhteşem Konser - Son Dakika

Belediye'den İki Muhteşem Konser

02.01.2012 18:58
Belediye'den İki Muhteşem Konser, System.String[]

Mustafa Poyraz, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nin açılışı münasebetiyle iki muhteşem konser sunacaklarını ifade etti.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un adının verildiği Kültür Merkezi'nin açılışı 3 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ne ilişkin bilgiler veren Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, 2011 yılının Mehmet Akif Ersoy Yılı ilan edildiğini işaret ederek: "2011 yılı Mehmet Akif Ersoy yılı olarak kabul edilmişti. Belediye olarak Milli Şairimizin adına yakışır bir hizmet yapmak istedik. Öncelikle Mehmet Akif anısına düzenlenen ilk sempozyumu olma özelliğini taşıyan etkinlikte milli şairin bilinmeyen yönleri anlatıldı.

Bu sempozyumla birlikte hizmete açacağımız yeni Kültür Merkezi'mize Mehmet Akif Ersoy adını vermeyi uygun bulduk. Milletlerin ruhu olan tarihi şahsiyetler vardır. Pakistanlılar için Muhammet İkbal, İngilizler için Shakespeare neyse, bizler için de Mehmet Akif odur. Belki daha ötesidir. Milletimizin ruhunu aksettiren ayna, onun şahsiyetinde ve eserlerinde saklıdır.

Mehmet Akif Ersoy, bir inanç ikliminin güzelliği ile birlikte toplumun yazılı olmayan mutabakatlarını, modern hayatın yerli ve geleneksel olana nasıl nüfuz ettiğini, hangi çelişkilere, trajedilere yol açtığını, neleri çürüttüğünü, nelerin eskidiğini ve nelerin yenilenmesi gerektiğini bu mahalle hayatında gözlemledi. Böylesine mükemmel bir şahsiyetin isminin yaşatılacağı Kültür Merkezimizde iki konser veriyoruz. Açılışa özel olarak birinci konserde Ahmet Özhan'ı ikinci konserde ise Ertuğrul Erkişi'yi hayranlarıyla buluşturuyoruz" diye konuştu.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nin açılışına özel olarak 3 Ocak 2012 Salı günü saat 19.30'da Ahmet Özhan Konseri yer alacak.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nin açılışına özel ikinci konser ise 5 Ocak 2012 Perşembe Günü saat 19.30'da sunulacak. İkinci konser de ise Ertuğrul Erkişi hayranları ile buluşacak.

Belediye'den İki Muhteşem Konser

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Belediye'den İki Muhteşem Konser - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Artan vakalar sonrası İstanbul'a yeni tedbir mi geliyor? Bakan Koca, işareti verdi Twitter hesabı hacklenen Donald Trump'ın kullandığı şifre açığa çıktı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Son Dakika: Türkiye'de 22 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 71 can kaybı, 2102 yeni hasta tespit edildi Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok