Son Dakika Haberleri: Belediye Otobüsü Gelin Arabası Oldu

Belediye Otobüsü Gelin Arabası Oldu

12 ay önce

- Belediye otobüsü gelin arabası oldu - Ergene Belediyesi'nden bir 14 Şubat ritüeliTEKİRDAĞ - 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da toplu nikah töreni düzenleyen Ergene Belediyesi, nikahları kıyılacak çiftler için belediye otobüsünü gelin arabası olarak hazırladı.

- Belediye otobüsü gelin arabası oldu - Ergene Belediyesi'nden bir 14 Şubat ritüeli

TEKİRDAĞ - 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da toplu nikah töreni düzenleyen Ergene Belediyesi, nikahları kıyılacak çiftler için belediye otobüsünü gelin arabası olarak hazırladı. Evlenecek çiftler nikahın kıyılacağı salon gelin ve damatların baş harflerinin asıldığı, evleniyoruz yazılı belediye otobüsü ile geldi.
Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik Ergene Belediyesi'nin Ulaş Hizmet binasında yer alan Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Nikah tarihlerini unutulmaz kılmak isteyen 8 çift Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen toplu nikah törenine katılarak dünya evine girdi.
Belediye otobüsü gelin arabası oldu
Tüm masrafların Ergene Belediyesi tarafından karşılanan etkinlikle gelin ve damatların gelin arabası da belediye otobüsü oldu. Genç çiftlerin nikahını kıyan Ergene Belediye Başkanı törenle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bu geleneği ergene de başlattık. Maddi geliri az olan çiftlerimiz veya bugüne kadar nikahı geciken çiftlerimize burada bu geleneği başlattık. Bu sene bir değişiklik olsun istedik ve belediye otobüsünü gelin arabası olarak yaptık süsledik. Bunlar biliyorsunuz geçmişte filmlerde vardı Yeşilçam'da da yaşanmış örnekleri vardı. Ergene Belediyesi bu konuda da bir ilke imza attı" dedi.
"Güzel bir ortam oldu tabii ki tadında oldu. Çünkü bir yandan savaşan askerlerimiz var" diyen Başkan Yüksel, "Askerlerimize saygı duyuyoruz, sevgi duyuyoruz o yüzden toplu nikah töreni, toplu düğün törenini kısa kestik ama inşallah önümüzdeki dönemde daha iyi hoş bir şekilde kutlarız. Tüm evlenen çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Biliyorsunuz Ergene sevgi kenti. Sevgiyle daima ileri diyoruz. Bu seneki sloganımız yeni dönemdeki sloganımız bu, çünkü Ergene'de insanlar mutlu. Mutlu bireyler topluluğu Ergene. İnşallah bu mutluluk her alanda her platformda devam edecek" diye konuştu.
Ergene Belediyesi organizasyonu ile dünya evine giren çiftlerden bazıları da düzenlenen organizasyonsan memnun olduklarını belediye otobüsünün de gelin arabası olmasının kendilerini mutlu ettiğini söylediler.Kadın İzleyicinin, 80 Yaşındaki Kocasıyla İlgili İtirafı Sunucuyu Şaşkına Çevirdi İçişleri Bakanı Soylu, Kritik İlde Oy Kullanacak Olan Suriyelilerin Sayısını Açıkladı

Tek Bir Şartı Var! Sicilya'da 1 Dolara Ev Almak Mümkün