Belediyeden Vanlı Öğrenciye Eğitim Desteği - Son Dakika
Güncel

Belediyeden Vanlı Öğrenciye Eğitim Desteği

Belediyeden Vanlı Öğrenciye Eğitim Desteği

Manisa Belediyesi Eğitim Merkezi, Van depreminde mağdur olan lise öğrencisi Mesut Daşdemir'i bünyesine kattı.

05.01.2012 21:10  Güncelleme: 21:41

Üniversite hazırlık çalışmalarını Belediye Eğitim Merkezi'nde sürdürecek olan Daşdemir, kendisine destek verdiği için Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür ederek, bu iyiliği derslerine çok çalışacak ödeyeceğinin sözünü verdi.

Van'da yaşanan depremin ardından Manisa'ya gelen lise öğrencisi Murat Daşdemir, dershane eğitimine Manisa Belediyesi Eğitim Merkezi'nde devam edecek. MABEM Müdürü Abdulkadir Cam ve eğitim merkezi edebiyat öğretmeni Abdulkadir Turan ile birlikte Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu'nu ziyaret eden Daşdemir, kendisine verilen destek için teşekkür etti.

Van Minci İnci Bilişim Anadolu Teknik Lisesi öğrencisi olduğunu belirten Mesut Daşdemir, deprem anında dersanede olduğunu, deprem sonrasında hem okulunun hem de dershanesinin ağır hasar aldığını söyleyerek şöyle konuştu, "Eğitimimi tamamlamak için Manisa'ya amcamların yanına gelmek zorunda kaldım.

Ailem şuanda Van'da. Manisa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde misafir öğrenci olarak eğitimime devam ediyorum. Dershane eğitimim de yarıda kaldığı için öğretmenlerimin yönlendirmesiyle Manisa Belediyesi Eğitim Merkezi'ne gelerek durumumu anlattım. Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Hanım'ın onayıyla beni dershanelerine kaydettiler. Açıkçası Manisa Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün bana elini uzatması beni çok duygulandırdı.

Üniversiteye hazırlık çalışmalarıma şimdi çok daha iyi bir şekilde Manisa Belediyesi Eğitim Merkezi'nde devam edeceğim. Bu durum, burada yalnız olmadığımı ve Manisa-Van kardeşliğinin güçlü olduğunu hissettirdi. Ben de bana uzatılan bu elin ve yapılan yardımların teşekkürü olarak elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'e tekrar teşekkür ediyor, bu iyiliği çok çalışarak hak edeceğime söz veriyorum."

Başkan Yardımcısı Başarılar Diledi

Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu da Van'dan Manisa'ya gelen lise öğrencisi Mesut Daşdemir'i memnuniyetle Eğitim Merkezi'ne kaydettiklerini söyledi. Daşdemir'in eğitimine devam etmesi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını ifade eden Başkan Yardımcısı Ustamehmetoğlu "Sevgili yavrumuz bundan böyle dershane eğitimine Belediye Eğitim Merkezi'nde devam edecek.

Belediye Başkanımız Cengiz Ergün bu durumla yakından ilgilenmemizi istedi. Biz de kendisine üniversite hedefinde yardımcı olmaya çalışacağız. Umarım o da geçtiğimiz yıllarda dershanemizde eğitim görerek hedeflediği üniversiteyi kazanan öğrencilerimiz arasına girecektir. Kendisine eğitim hayatında başarılar diliyorum " dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Belediyeden Vanlı Öğrenciye Eğitim Desteği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement