Devrek'ten kısa kısa - Son Dakika

Devrek'ten kısa kısa

16.11.2020 11:33
Devrek'ten kısa kısa

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulamasının pazar yerlerine girişine izin verilmesine ilişkin denetimler başladı.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulamasının pazar yerlerine girişine izin verilmesine ilişkin denetimler başladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, belediye olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, pazar yerine giriş-çıkışlar ile tezgah açan esnafın da HES kodu sorgulamasının zabıta ve polis ekiplerince yapılmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt'un şu ifadelerine yer verildi:

"İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda zabıtamız ile polis ekipleri ortaklaşa olarak pazar yerimizde denetimlere başladı. Ekipler, vatandaşımızın ve pazarcı esnafımızın HES kodu sorgulamalarını tek tek yapıyor. HES Kodu olmayan vatandaşlarımıza alma konusunda yardımcı oluyorlar. Kodu göstermeyen ya da durumu riskli çıkanların pazar yerinde satış yapmasına izin vermiyoruz."

Yasak alanlara uyarı tabelaları asıldı

Devrek Belediyesi, ilçede sigara içilmesi yasaklanan cadde ve alanlara uyarı tabelaları astı.

Belediyeden yapılan açıklamada, İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından belirlenen İsmetpaşa Mahallesi İnönü Caddesi, Eski Mahalle Dr. Veysel Atasoy ve Ankara Asfaltı Caddeleri, Yeni Mahalle Atatürk, Vedat Ali Özkan ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı (Eski Terminal Alanı) ve Cumhuriyet Alanı'nda sigara içme yasağı getirildiği ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İçişleri Bakanlığı'nın, 81 ilin valiliğine gönderdiği 'Koronavirüs Tedbirleri' konulu ek genelgeye göre, cadde, sokak, meydan, park, bahçe, toplu ulaşım araç duraklarında sigara içilmesi yasaklandı. Sahil bandında, piknik alanında, fabrikalarda da toplu olarak bir araya gelindiğinde sigara yasağı uygulanması başladı ve toplu bir şekilde bir araya gelen kişilere de sigara içme yasağı getirilmişti."

Devrek'ten kısa kısa
Devrek'ten kısa kısa
Devrek'ten kısa kısa

YORUMLAR
500
Dere içerisindeki ağaçlar yandı Dere içerisindeki ağaçlar yandı İstanbul'un bu ilçelerinde hava kirliliğine bağlı Covid- 19 daha etkili İstanbul'un bu ilçelerinde hava kirliliğine bağlı Covid- 19 daha etkili Japonya iki yıl aradan sonra yeniden turistlere kapılarını açıyor Japonya iki yıl aradan sonra yeniden turistlere kapılarını açıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Devrek'ten kısa kısa - Son Dakika


Advertisement