Belen'de 501 Adet Kaçak Av Tüfeği Ele Geçirildi - Son Dakika

Belen'de 501 Adet Kaçak Av Tüfeği Ele Geçirildi

05.01.2012 16:01
Belen'de 501 Adet Kaçak Av Tüfeği Ele Geçirildi, System.String[]

Hatay'ın Belen ilçesinde bir minibüste yapılan aramada, 501 adet kaçak av tüfeği ele geçirildi.

Hatay'ın Belen ilçesinde bir minibüste yapılan aramada, 501 adet kaçak av tüfeği ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, İskenderun- Antakya karayolunda kontrollerini sürdüren İl Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, İskenderun'dan Antakya'ya giden Hanifi Ö. yönetimindeki 06 CAT 68 plakalı minibüsü ilçe girişinde durdurdu.

Aramada, minibüsün bagajındaki karton koliler içerisinde 500 adet ABD yapımı pompalı av tüfeği, 1 adet kırma av tüfeği, bu tüfeklere ait seyyar dipçik, 20'şer adet plastik dipçik ve dipçik altı ile metal dipçik cıvatası bulundu.

Üzerinde seri numarası bulunmayan tüfeklerin, sürücü Hanifi Ö'nün ibraz ettiği fatura ile örtüşmediğini ve yasa dışı yollardan yurda getirildiğini belirleyen polis, olayla ilgili sürücü Hanifi Ö. ile araçta bulunan Mehmet T'yi gözaltına aldı.

Emniyetteki ifadelerinde, silahları Antakya'da satacaklarını belirten zanlılardan sürücü Hanifi Ö'nün, daha önce de "silah kaçaklığı yapmak" suçundan sabıkası olduğu öğrenildi.

Soruşturma sürdürülüyor.

- HATAY

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Belen'de 501 Adet Kaçak Av Tüfeği Ele Geçirildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı