Belen'de Fidan Dağıtımı - Son Dakika

Belen'de Fidan Dağıtımı

09.01.2012 13:46
Belen'de Fidan Dağıtımı, System.String[]

Belen'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 13 çiftçiye 2 bin 679 adet çeşitli türlerde meyve fidanı dağıtıldı.

Belen'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 13 çiftçiye 2 bin 679 adet çeşitli türlerde meyve fidanı dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Şakir Gök, yaptığı açıklamada, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz öncülüğünde başlatılan "Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı" kapsamında, ilçe merkezi ve köylerde yetiştirilmesi hedeflenen ceviz, zerdali anacı, badem ve yarı bodur kiraz fidanı olmak üzere 2 bin 679 adet fidan dağıtıldığını söyledi.

Fidanların ilçe merkezi ve köylerdeki 13 çiftçiye dağıtıldığını vurgulayan Gök, söz konusu fidanların yüzde 75'inin İl Özel İdaresi bütçesinden desteklendiğini, yüzde 25'inin ise çiftçi katkısı ile sağlandığını ifade etti.

- HATAY

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Belen'de Fidan Dağıtımı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü