"Galatasaray'da kalacağım" diyen Belhanda'dan kafa karıştıran talep - Son Dakika

"Galatasaray'da kalacağım" diyen Belhanda'dan kafa karıştıran talep

2 ay önce

Dün Twitter'dan "Galatasaray'dan ayrılmayacağım" diyen Younes Belhanda'nın, menajerine "4.5 milyon euroluk teklif gelirse kabul ederim" dediği iddia edildi.

Teknik heyetin kadroda düşünmediği isimlerle yollarını ayırmayı planlayan Galatasaray, bu bağlamda Nagatomo ve Mariano ile görüşürken, Belhanda'yı da teklif gelmesi halinde gelir elde ederek göndermeyi düşünüyor. Faslı yıldız aslında geçen sezon El İttihad ile yıllık 5 milyon euro karşılığında anlaşmış ancak Fatih Terim'in "22. şampiyonluk için sana ihtiyacım var" demesi üzerine kalmaya karar vermişti.

GALATASARAY'A GELEN RESMİ BİR TEKLİF YOK

Yıldız oyuncu için bu sezon da El İttihad ve El Nasr kulüpleri nabız yokluyor ancak henüz G. Saray'a gelen resmi bir teklif yok. Yıllık 4 milyon Euro kazanan ve 1.5 yıllık sözleşmesi bulunan Belhanda, El İttihad ve En Nassr kulüplerinden 4.5 milyon Euro talep etti. Tecrübeli oyuncunun menajerine, "Ancak 4.5 milyon euroluk teklif gelirse kabul ederim" dediği öğrenildi. Öte yandan Belhanda, bir tweet atarak "Bahse girerim ki takımda kalacağım! Sezonun ilk devresi zorluydu ancak alınacak üçüncü bir şampiyonluğum var" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY DÜNYA DEVLERİNİ GERİDE BIRAKTI

Denetim ve mali değerlendirme firması KPMG, Avrupa'nın sekiz büyük futbol ülkesinin şampiyonlarının yıllık mali tablolarını kıyasladığı "Avrupa Şampiyonları 2020" başlıklı raporunu yayınladı. Rapora göre G.Saray, kadro masrafı/işletme geliri oranında %49 ile sekiz Avrupa şampiyonu arasında ikinci takım oldu. Net kar/zarar dengesinde 5 milyon Euro'luk kara geçmek için önceki sezona göre 54 milyon Euro'luk artı değer sağlayan sarı kırmızılılar, bu alanda da diğer yedi Avrupa şampiyonu arasından sıyrılarak ilk sırayı aldı.

 Galatasaray'da kalacağım diyen Belhanda'dan kafa karıştıran talep
Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi: 17.01.2020 07:48 

YORUMLAR


Son Dakika

Azeri yetkilinin var gücüyle tokalaşması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı şaşırttı
İş yerinde mahsur kalan kedi, 20 gündür kapı altından atılan yiyeceklerle besleniyor İran'dan kaçak gelen 2 göçmen koronavirüs şüphesiyle Niğde'de tedavi altına alındı