Belirli Bir Süre Kullanılmayan Xbox ve Microsoft Hesapları Kapatılacak - Son Dakika

Belirli Bir Süre Kullanılmayan Xbox ve Microsoft Hesapları Kapatılacak

14.07.2019 17:37
Belirli Bir Süre Kullanılmayan Xbox ve Microsoft Hesapları Kapatılacak, System.String[]

Microsoft'un açıklamasına göre, belirli bir süre inaktif kalan Microsoft ve Xbox hesapları, otomatik olarak kapatılacak ve bir daha açılamayacak.

Skype, Outlook, Xbox gibi çevrimiçi hizmetlere sahip olan Microsoft tarafından yeni bir haber duyuruldu. Microsoft yaptığı açıklamada Microsoft veya Xbox hesabınıza 2 sene boyunca erişim sağlamazsanız, hesabınız tamamen ortadan kaldırılacak.Bu durum, bir zamanlar hesap oluşturup şifrelerini veya hesabı çoktan unutmuş olan kişilerin işine yarayabilir ancak Microsoft'a bağlı Outlook hesabının şifresini unutmasına rağmen başka sitelerde kullanan kişiler için kötü olabilir

Şirketin dediğine göre bu politikanın uygulanmasına 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren başlanacak. Şirketin bu politikaya geçiş sebebi ise duplike ve ölü hesaplardan kurtulmak olduğu açıklandı. Microsoft, hesabınızı 2 yıl boyunca inaktif kalsa bile kapatılmamasının bir yolu olduğunu söyledi. Eğer hesabınızda aylık aboneliğiniz varsa veya bir şey satın aldıysanız bu süre uzuyor.

Şirket ayrıca bir hesabın içerisinde borç durumu varsa hesabın asla kapatılmayacağını söyledi. Bir veya daha fazla alt hesabı olan aile hesapları da alt hesap aktif olduğu sürece kapatılmayacak. Yani artık Xbox veya Microsoft hesabınızın kapatılmamasını istiyorsanız, ayda bir giriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Belirli Bir Süre Kullanılmayan Xbox ve Microsoft Hesapları Kapatılacak

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Belirli Bir Süre Kullanılmayan Xbox ve Microsoft Hesapları Kapatılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü UEFA, Şampiyonlar Ligi formatını değiştirecek! Üzerinde durulan 2 plan var Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Mikrofonu açık unutan Abdülkerim Durmaz'dan canlı yayında ağır küfür Öğretmen dizisi, 9. bölümle ekran macerasını noktalayacak