Bellona'dan Rusya Atılımı - Son Dakika

Bellona'dan Rusya Atılımı

26.11.2012 13:02
Bellona'dan Rusya Atılımı, System.String[]

Bellona'nın Rusya'daki tesislerinde 350 kişiye istihdam sağladığı, 10'un üzerindeki satış noktasında ülke halkının beğenisine göre üretim yaptığı belirtildi.

Boydak Holding bünyesindeki Bellona'nın Rusya'daki tesislerinde 350 kişiye istihdam sağladığı, 10'un üzerindeki satış noktasında ülke halkının beğenisine göre üretim yaptığı belirtildi.

Holding'ten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin önde gelen mobilya markalarından Bellona'nın mobilya sektöründe yurtdışı yatırımlarına devam ettiği bildirildi. Açıklamada, Rusya ve Ukrayna'da iki ayrı fabrika satın alındığı, fabrikalarda bölge halkına özel üretim gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, son dönemlerde istikrarı ve büyümesiyle dikkat çeken bölgeye iki yıl önce yatırıma başladıklarını ve Rusya'daki yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti.

Rusya'nın üretim yapmak isteyenler için doğru adres olduğunu ifade eden Boydak, şunları kaydetti:

"Şu an Rusya'daki tesislerimizde 350 kişiye istihdam sağlıyoruz. Çalışanlarımızın büyük çoğunluğu Rusya vatandaşı. 100'ün üzerinde noktaya ürünlerimizi pazarlıyoruz ve servis alt yapımızla da tüketicinin hizmetine sunuyoruz. Ağırlıklı olarak yerel imkanları kullanıyoruz. Türkiye'den nadiren bir yedek parça ya da ara mamul getiriyoruz. Ülke ekonomisinin dinamizmine güveniyoruz, bölgedeki yan sanayinin gelişmesine de katkı sağlıyoruz. Rusya yönetimi, uzun vadeli olarak ülkenin kazanımlarını düşünüyor ve ikili ilişkilere önem veriyor. Türkiye de kendi bölgesinde istikrar abidesi. İki ülkenin de gelişen ve kalkınan bir ekonomisi var. Bizim de önceliğimiz Rusya'daki yatırımlarımızı daha büyük seviyeye getirmek."

Muhabir: Esma Aygün/ İsmail İçer

Yayıncı: Zülal Eser - KAYSERİ

Bellona'dan Rusya Atılımı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bellona'dan Rusya Atılımı - Son Dakika


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın