Ben Kolay Ölmem"İn Prömiyeri Londra Arcola Tiyatro'da Sahnelendi - Son Dakika

Ben Kolay Ölmem"İn Prömiyeri Londra Arcola Tiyatro'da Sahnelendi

15.03.2019 11:27
Ben Kolay Ölmem

İki büyük şair Ahmed Arif ve Cemal Süreya'yı bir araya getiren, Londra'da yaşayan hukukçu Ali Has'ın kaleme aldığı "Ben Kolay Ölmem" oyunu prömiyeri 11-12-13 Mart tarihlerinde Londra Arcola Tiyatro'da sahnelendi.

İki büyük şair Ahmed Arif ve Cemal Süreya'yı bir araya getiren, Londra'da yaşayan hukukçu Ali Has'ın kaleme aldığı "Ben Kolay Ölmem" oyunu prömiyeri 11-12-13 Mart tarihlerinde Londra Arcola Tiyatro'da sahnelendi.

Yayınladığı tek kitapla edebiyat dünyamızın ustaları arasına girerek, altmışa yakın baskı sayısıyla en çok okunan şairlerimizden Ahmed Arif ve yaşadığı sıkıntıları şiir satırlarında incelikle dile getiren ve Türkçe'ye 300'e yakın sözcük kazandıran Cemal Süreya, "Ben Kolay Ölmem" de bir araya geldi.

Birbirine paralel yaşamlarındaki kesişmelerden ve arkadaşlıklarından yola çıkarak, iki şairin yaşamlarını, mücadelelerini ve aşklarını anlatan "Ben Kolay Ölmem" Avrupa ve Türkiye turnesinden önce üç gece Londra'da Arcola Tiyatro'da kapalı gişe oynadı.

Oyunda Cemal Süreya karakterini başarılı oyuncu Göktay Tosun canlandırırken, Ahmed Arif rolünde usta oyuncu Cüneyt Yalaz vardı.

Yönetmenliğini Nesimi Kaygusuz'un, yapımcılığını Pan Productions'ın üstlendiği oyunun müziklerini, oyuna özel yaptıkları besteleriyle Vedat Yıldırım ve Cansun Küçüktürk sahnede canlı icra etti.

Ben Kolay Ölmem; öznel yaşamlarına ve onların halklarına yapılan sevgisizliğin tüm dayatmalarına maruz kalmış iki şaire ve şiirlerinde bıraktıkları mirasın isyansı ruhuna tekrar yaşam verirken seyircisini tarihsel bir adaletsizliğin sorgulandığı zamansız bir yolculuğa çıkarıyor.

"Ben Kolay Ölmem"in künyesi:

Yazan : Ali Has

Yöneten : Nesimi Kaygusuz

Oynayanlar/ Ahmed Arif : Cüneyt Yalaz

Cemal Süreyya : Göktay Tosun

Müzik : Vedat Yıldırım, Cansun Küçüktürk

Ses Tasarım : Cem Tuncer

Yönetmen Yardımcısı : Nimet İyigün

Grafik Tasarım & Video : Duysal Tuncer

Yapımcı : Zeynep Dalkıran

(Fotoğraflı) - Londra

Ben Kolay Ölmem İn Prömiyeri Londra Arcola Tiyatro'da Sahnelendi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Kültür Sanat Ben Kolay Ölmem'İn Prömiyeri Londra Arcola Tiyatro'da Sahnelendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Yaşlı adam, zeytin tarlasında şüpheli şekilde ölü bulundu Camiye giren çocukların namaz kılan imamın sırtına çıkıp oyun oynaması yürekleri ısıttı Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti