Benim Dönüm Noktam - Son Dakika

Benim Dönüm Noktam

19.03.2012 06:03
Benim Dönüm Noktam, System.String[]

Kimi bir yarışmayla ünlendi, kimi internete yüklediği bir videoyla, kimisi de ufak bir rol aldığı diziyle.

Öykü Gürman

KIRILMA NOKTASI: 'Evlerinin Önü Boyalı Direk' türküsü

YOLA TEK DEVAM ETMEK İYİ BİR KARARDI

Öykü Gürman geçtiğimiz yıllarda ikiz kardeşi Berk Gürman'la 'Evlerinin Önü Boyalı Direk' adlı türküyü modernize ederek internette ve radyolarda dinlenme rekoru kırdı. Güzel müzisyen sonra kariyerine 'Bir Başka' adını verdiği solo albümle tek başına devam etti.

GEÇMİŞİNİ SEVİYOR

Gürman kariyeriyle ilgili şunları söylüyor: "Evlerinin Önü Boyalı Direk' dönüm noktam olsa da, yola tek başıma devam etme kararım da çok önemli! 9 yaşından bu yana müziğin içindeyim. Benim için geçmiş eskimeden sevilir, bugünse yeni şarkılara eklenir."

Merve Oflaz

KIRILMA NOKTASI: 'Survivor' yarışması

ACUN "SURVIVOR 'DA YAPAMAZSIN" DEMİŞTİ

Marmara Üniversitesi Spor Akademisi mezunu olan Oflaz'ı, ilk olarak 'Var mısın, Yok musun? yarışmasında izledik. Ardından 'Survivor' yarışmasında birinci olan ve dizilerde oyunculuk yapmaya başlayan Oflaz şöyle konuşuyor: "Var mısın, Yok musun?'dayken Acun Ilıcalı'ya 'Survivor'a katılmak istediğimi söylemiştim ancak Acun, minyon yapımdan ötürü yapamayacağımı söyleyerek benimle dalga geçti. 'Survivor'da elde ettiğim başarının dönüşü çok güzel oldu."

Merve Büyüksaraç

KIRILMA NOKTASI (Miss Turkey 2006)

'SURVIVOR ' DÖNÜŞÜ LONDRA

15 yaşında Ankara'da bir mağazada keşfedilen manken Merve Büyüksaraç; iki gün sonra kendisini podyumda bulmuş. İki ay sonra, 2006 Miss Turkey'de birinci seçilen Büyüksaraç, aynı dönemde Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünü kazanmış. Kendisini şimdilerde 'Survivor'da izleyeceğiz. Büyüksaraç 'Survivor'a nasıl dahil olduğunu şöyle anlatıyor: "Buzda Dans'ın yarışmacılarından olduğum için Show TV ekibini tanıyordum ve Acun'un aklındaydım. Acun, Özge Ulusoy'un katıldığı 'Survivor'a beni de çağırmıştı ama okulum olduğu için gidememiştim. Bu kez kabul ettim. 'Survivor' dönüşünde de Londra'ya giderek modellik kariyerime yeni yol çizeceğim."

Eda Özerkan

KIRILMA NOKTASI : 'Aşk-ı Memnu' dizisi

KARİYERİME ŞANSLI BİR BAŞLANGIÇ YAPTIM !

Eda Özerkan, yaklaşık 10 yıl mankenlik yaptıktan sonra, hep içinde bir yerlerde ukde kalan oyunculuk için kollarını sıvamış. Güzel model, Ayla Algan Ekol Drama'da oyunculuk dersleri almaya başlamış ve bu eğitimini de bir oyuncu koçuyla çalışarak perçinlemiş. Özerkan "Girdap' adlı filmin hemen ardından 'Aşk-ı Memnu' dizisinde 90 bölüm yer aldım. Beni ekranda herkes bu diziyle tanıdı. Şimdi de 'Firar' dizisinde başrol oynuyorum" diyor.

Müjde Uzman

KIRILMA NOKTASI: 'Muhteşem Yüzyıl'

DOĞRU PROJE ÖNEMLİ

2001 Elite Model Look birincisi Uzman; üç yıl mankenlik yaptıktan sonra bu mesleği rafa kaldırmaya karar vermiş. Uzman "Dizi tekliflerini uzun süre geri çevirdim. 'Paramparça Aşklar' adlı diziyle oyunculuğa adım attım. 'Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığım 'Armin' kariyerimi olumlu etkiledi. 'Muhteşem Yüzyıl' doğru zaman ve doğru projeydi benim için" diyor.

Elif Sönmez

KIRILMA NOKTASI: 'Asi' dizisi

TESADÜFLERİN ESER

Milano'da heykel okuyan Sönmez'in kariyer planı; oyuncu Laçin Ceylan'la karşılaşınca değişmiş. Güzel oyuncu "Laçin Ceylan beni Tomris Giritlioğlu ile tanıştırdı. 'Asi'de baş karakterin kardeşini oynadım. Hayatımın dönüm noktası yıldızlar geçidi gibi olan 'Asi'dir" diyor.

Hazar Ergüçlü

KIRILMA NOKTASI: 'Gölgeler ve Suretler' filmi

ONU DERVİŞ ZAİM KEŞFETTİ

Kıbrıslı oyuncu, ailesinin yönlendirmesiyle tiyatroya başlayanlardan... Başlarda avukat olmak isterken kendisini tiyatro sahnelerinde bulan Ergüçlü'nün hayatı, Derviş Zaim'in 'Gölgeler ve Suretler' filminde rol almasıyla değişti. Oyuncu şu sıralar 'Kuzey Güney' adlı dizide 'Simay'ı oynuyor.

Eda Ece

KIRILMA NOKTASI: 'Hayat Bilgisi' dizisi

GÜN GEÇTİKÇE GELİŞİYORUM

10 yaşında okul tiyatrosundayken ajans sahibi Tümay Özokur tarafından keşfedilen genç oyuncu; Gani Müjde'nin senaryosunu yazdığı 'Hayat Bilgisi' adlı dizide konuk oyuncu olarak yer almıştı. 22 yaşında olan Eda Ece, şu sıralar yine Gani Müjde'nin yazdığı 'Pis Yedili' adlı dizide, 'Cimbom' lakaplı lise öğrencisini canlandırıyor. Güzel oyuncu kariyeriyle ilgili şunları anlatıyor: "Hayat verdiğim 'Cimbom' karakteri, futbol bilen bir lise öğrencisi... 'Pis Yedili' ilk televizyon projem olduğu için, sette diğer oyuncuları gözlemliyorum ve böylece tecrübe kazanıp geliştiğimi hissediyorum. Dizi haricinde de gençler tarafından takip edildiğim için her hareketime dikkat etmeye çalışıyorum."

Çiğdem Batur

KIRILMA NOKTASI: 'Kurtlar Vadisi' dizisi

'KURTLARIN' SAVCISI LEYLA

İletişim fakültesinde okuyan Batur, oyunculuğa üniversitenin tiyatro kulübünde başlamış. Batur "Sonra ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptım. 'Papatyam'da Metin Akpınar'la oynadım. İki yıldır da 'Kurtlar Vadisi'nde Savcı Leyla'yı canlandırıyorum. Dönüm noktam 'Kurtlar Vadisi' dizisi" diyor.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Benim Dönüm Noktam
Benim Dönüm Noktam

- Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Benim Dönüm Noktam - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor