Beraat Kandili Gecesinde Kürtçe Mevlit Okunacak - Son Dakika

Beraat Kandili Gecesinde Kürtçe Mevlit Okunacak

01.07.2012 14:34
Beraat Kandili Gecesinde Kürtçe Mevlit Okunacak, System.String[]

Adıyaman Safvan bin Muattal hazretlerinin türbesinde Beraat Kandili etkinliği düzenlenecek.

Adıyaman Safvan bin Muattal hazretlerinin türbesinde Beraat Kandili etkinliği düzenlenecek.

Samsat İlçe Müftülüğü tarafından, Beraat Kandili gecesi münasebetiyle Sahabe'de organize edilecek olan etkinlikte, ilk defa Kürtçe Mevlid-i Şerif okutulacak.

Programa katılacak olan misafirlerin, gecenin manevi iklimden huzur bulmaları amacıyla birçok hafız tarafından Kur'an-ı Kerim, ilahi ve kaside dinletisi sunulacak.

Düzenlenecek programla ilgili açıklamalarda bulunan, Samsat İlçe Müftüsü Ruhi Albayrak, "4 Temmuz Çarşamba'yı Perşembe'ye bağlayan gece, mübarek Beraat Kandili'dir.

Sevgili peygamberimiz şöyle buyurmaktadır: Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman o gece ibadete kalkın, gündüzünde oruç tutun. Çünkü Allah Teala o gece güneşin batışından gün doğumuna kadar, 'yok mu benden mağfiret dileyen mağfiret edeyim? Yok, mu benden rızık isteyin rızık vereyim; yok mu sıkıntısı olan onu kurtarayım' buyurur.

Beraat Kandili'nde de diğer mübarek gecelerde olduğu gibi Samsat'ta Sahabi mevkiinde lahuti atmosferde zengin bir program icra edilecektir. Tüm halkımızı manevi tezkiyemize vesile olması niyazı ile kandil gecesi Sahabi'ye bekliyoruz" dedi. - ADIYAMAN

Beraat Kandili Gecesinde Kürtçe Mevlit Okunacak

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Beraat Kandili Gecesinde Kürtçe Mevlit Okunacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi