Son Dakika Haberleri: Genç Kız En Yakın Arkadaşını Öldürdü, Cinayeti Selfie'deki Kemer Ele Verdi
BBC

Genç Kız En Yakın Arkadaşını Öldürdü, Cinayeti Selfie'deki Kemer Ele Verdi

11 ay önce

Kanada'da bir cinayetin katil zanlısı, Facebook'ta paylaşılan selfie sayesinde bulundu. Fotoğraftaki kemer detayı cinayeti aydınlattı.

İki yıl boyunca süren polis soruşturması sonucunda 21 yaşındaki Cheyenne Rose Antoine, 18 yaşındaki arkadaşı Brittney Gargol'u öldürdüğünü itiraf etti. İkilinin cinayet işlenmeden Facebook'ta yayımlanan fotoğrafında Antoine'in belinde bulunan kemer, cinayet zanlısı olarak öne çıkmasını sağladı.

POLİS FACEBOOK POSTUNDA KEMERİ FARK ETTİ

Gargol'un cesedi bundan iki yıl önce bir yol kenarında yanında bir kemerle boğularak öldürülmüş bir şekilde bulunmuştu. Polis, Facebook'ta yer alan selfie sayesinde Antoine'in belindeki kemeri fark etti.

İTİRAF ETTİ, 7 YIL CEZA ALDI

Antoine, Pazartesi günü mahkeme salonunda suçlu olduğunu itiraf etti. Kavga etmelerinin üzerine arkadaşını öldürdüğünü kabul eden 21 yaşındaki Antoine, yedi yıl hapis cezası aldı.

EN YAKIN ARKADAŞINI KEMERLE BOĞMUŞ

Kanada'nın Saskatoon şehrinde görülen mahkemede Antoine, Gargol'ün en yakın arkadaşı olduğunu ve öldüğü gece beraber içtiklerini, daha sonra da kavga ettiklerini anlattı.

SOSYAL MEDYADAN ARKADAŞINI SORMUŞ

Antoine, arkadaşını boğdunu hatırlamadığını, ancak onu öldürdüğüne karşı çıkamayacağını söyledi. Antoine, itirafta bulunmadan önce ikinci dereceden cinayetle suçlanıyordu.

Polis, aynı mahkeme salonunda başka Facebook iletilerini takip ederek olayın detaylarını ortaya çıkardıklarını açıkladı.

Antoine'in polisi yanıltmak için cinayetten birkaç saat sonra sosyal medyada arkadaşının nerede olduğunu soran bir ileti paylaştığı aktarıldı.

BİR ARKADAŞINA AĞLAYARAK İTİRAF ETMİŞ

Antoine, daha önce verdiği ifadede Gargol ile çeşitli barlara gittiklerini, ancak daha sonra arkadaşının yabancı bir adamla tanışarak yanından ayrıldığını söylemişti. Polis aynı zamanda Antoine'in cinayetin ardından bir arkadaşına giderek Gargol ile tartıştıklarını ve onu boğazladığını ağlayarak itiraf ettiği kanıtına ulaştı.
BBC

YORUMLAR


Kangalın Karşısına Çıkan Kurt, Hayatının Hatasını Yaptı Erdoğan, Toplantıya Katılan Bir Muhtarın Sigara Paketini Alarak, Sigarayı Bırakmasını İstedi

Aleyna Tilki Sosyal Medya Hesabından Illuminati Simgesi Paylaştı