Berat Kandili - Son Dakika

Berat Kandili

03.07.2012 16:20
Berat Kandili, System.String[]

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Koca, mesajında, kandil gecelerinin, birlik ve beraberliğin güçlendiği, maneviyatın pekiştiği müstesna geceler olduğunu bildirdi.

Koca, şu ifadelere yer verdi:

"Manevi dünyamıza hayat verecek olan, toplumsal huzurumuzun teminatı kandil gecelerinden birine daha ulaşmış olmanın heyecanını yaşıyoruz. İfa edeceğimiz Berat Kandili de bu anlamda affın gerçekleşeceği ve duaların kabul göreceği, hayatımızı aydınlatan gecelerden bir tanesidir. Bu duygularla mübarek Berat Kandili'nin tüm halkımıza, İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini diler, af ve bağışlanma vesilemiz olmasını yüce Allah'tan niyaz ederim."

- Odunpazarı Belediye Başkanı Sakallı

Odunpazarı Belediye Başkanı Sakallı da Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili'ni idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Sakallı, yaptığı yazılı açıklamada, insanlık alemi için bu gecenin af, mağfiret ve ilahi rahmete kavuşma vesilesi için bir fırsat olduğunu bildirdi.

Kandil gecesi, kırgınlıkların son bulduğu, gönüllerin alındığı, ihtiyaç sahiplerin hatırlandığını kaydeden Sakallı, şunları ifade etti:

"Ulusumuzun birliği, huzuru, geleceği, solan yüzlerin gülmesi, kaybolan ümitlerin tekrar yeşermesi için sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve kardeşliğin egemen olması, kötülük ve düşmanlıkların ortadan kalkmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın tüm ulusumuzun ve bütün bir insanlık coğrafyasının Berat Kandilini kutluyor, bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

-İl Müftüsü Ersoy

İl Müftüsü Niyazi Ersoy da bu gecenin kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, Ramazan ayının müjdecisi olduğunu dile getirdi.

Ersoy, yaptığı yazılı açıklamada, Berat Kandili'nin insanlara kulluk bilinci, hesap verme şuuru, suç ve yanlışlardan kaçınmaları, gerektiğini bir kere daha hatırlattığını ifade etti.

Ersoy, şunları bildirdi:

"Berat Kandili gibi özel zamanlar, gönüllerimizin Allah'a yöneldiği, O'nun affına, rahmet ve mağfiretine en fazla yaklaştığımız anlardır. Bizler de bu tür geceleri, ibadetin özü olan dualarla en güzel bir şekilde değerlendirmeli, günahlardan arınmak için yüce Allah'a yalvarıp yakarmalı, tövbe ve istiğfarda bulunmalı, çevremize karşı olan görev ve sorumluluklarımızı hatırlamalıyız."

Muhabir: Sinan Balcıkoca - Fatih Doğan

Yayıncı: Deniz Açık - ESKİŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Berat Kandili - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldırıda bulunan 2 şüpheli gözaltına alındı 17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü Galatasaray'ın, İrfan Can için Başakşehir'le 6 milyon euroya anlaştığı iddia edildi Sivasspor'un karda oynanan Başakşehir maçında sahaya beyaz formayla çıkması dünya gündeminde Son Dakika! Bartın'ın İnkumu açıklarında Rus bandıralı kuru yük gemisi battı: 4 kişi öldü Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü