Bergama'da 25 koçun vebadan öldüğü belirlendi - Son Dakika

Bergama'da 25 koçun vebadan öldüğü belirlendi

01.08.2019 19:11
Bergama'da 25 koçun vebadan öldüğü belirlendi, System.String[]

İZMİR'in Bergama ilçesine bağlı kırsal Yenikent Mahallesi'nde, 25 koçun vebadan öldüğü kesinleşti.

İZMİR'in Bergama ilçesine bağlı kırsal Yenikent Mahallesi'nde, 25 koçun vebadan öldüğü kesinleşti.

Bergama ilçesine bağlı kırsal Yenikent Mahallesi'nde, Şerif Duymaz'a (40) ait sürüdeki 25 koç, 26 Temmuz'da telef oldu. Hayvanların veba hastalığı nedeniyle telef olduğu şüphesi üzerine, Yenikent ile etrafında bulunan Kurfallı, Aşağıkırıklar, Tekkedere, Bozköy, Bozyerler, Cevaplı, Çallıbahçe, Çamköy, Eğrigöl, Karahıdırlı, Sarıdere, Narlıca, Ovacık, Örlemiş, Pınarköy, Sağancı, Süleymanlı, Tepeköy ve Zeytindağ mahallelerinde ikinci bir emre kadar küçükbaş giriş çıkışları yasaklandı. Ölen hayvanlardan alınan örnekler, veba olup, olmadığının tespiti için incelenmek üzere laboratuvara gönderildi. Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala alınan bu karar, bölgedeki küçükbaş sahipleri ile mahallelileri endişelendirirken, Bergama Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, veba tehlikesi geçinceye kadar karantina uygulamasının süreceği söyledi.

Meraklı bekleyiş sürerken, laboratuvarda yapılan tetkik ve incelemeler sonucunda Duymaz'ın hayvanlarının veba nedeniyle telef oldukları belirlendi.

Öte yandan Duymaz'ın sürüsündeki 3 koçun daha telef olduğu bildirildi.

Bergama'da 25 koçun vebadan öldüğü belirlendi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bergama'da 25 koçun vebadan öldüğü belirlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 7'nci kez alkollü yakalandı! Ehliyetine 2046 yılına kadar el konuldu 2 kişinin yaralandığı kazada 4 milyonluk araç kullanılmaz hale geldi Fenerbahçe'nin Szalai transferi KKTC'yi karıştırdı! Siyasiler sosyal medyadan birbirine girdi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu