Berkin Elvan Söke'de de Unutulmadı - Son Dakika

Berkin Elvan Söke'de de Unutulmadı

11.03.2015 23:23
Berkin Elvan Söke'de de Unutulmadı, System.String[]

Gezi eylemleri sürecinde Okmeydanı’nda gaz fişeğiyle vurularak komaya giren ve 269 gün sonra vefat eden Berkin Elvan; ölüm yıl dönümünde Söke’de de anıldı.

Gezi eylemleri sürecinde Okmeydanı'nda gaz fişeğiyle vurularak komaya giren ve 269 gün sonra vefat eden Berkin Elvan; ölüm yıl dönümünde Söke'de de anıldı.

15 yaşında yaşama veda eden Berkin Elvan'ı anma eylemi Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Söke Emek Sanat ve Kültür Platformu, Birleşik Haziran Hareketi ile Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) tarafından düzenlenen anmaya CHP Söke İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz, CHP'nin bazı Milletvekili aday adayları da katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan anma eyleminde kitlesel basın açıklamasını DİSK-Tekstil Sendikası Söke Başkanı Cemal Poyraz yaptı. Cemal Poyraz açıklamasında; "Nefes aldığı her bir anı, umut diye alnımıza yazdığımız umudun çocuğu Berkin Elvan'ı tam 1 yıl önce Gezi direnişinde kaybettiğimiz Ali İsmail Korkmaz, Uğur Kaymaz,Medeni Yıldırım, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ve Ahmet Atakan'ın yanına uğurladık. Halbuki, bize umut olabilmek için tam 269 gün direnmişti Berkin. "Çocuklar uyurken susulur,öldürülürken değil" diyerek yüz binler olarak sokaklara aktık o gün tam 1 yıl oldu. Onu vuranlar bulunamadı. Halen ölümüne sebep olanlar hakkında açılmış bir dava yok. Ölümünün birinci yılında katillerinin ve azmettiricilerinin tespit edilememesi ve yargı önüne çıkarılmaması en az ölümü kadar demokrasi ve özgürlüklere büyük bir darbe, geleceğimiz açısından kabul edilemez bir endişe kaynağıdır. Gezi direnişinde yaşanan katliamlar karşısında tarih ve bizler 'Polisimiz demokrasi testinden geçmiştir. Adeta bir kahramanlık destanı yazmıştır.' ifadesini kullananları unutmayacak ve mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz" ifadelerine yer verdi. - AYDIN

Berkin Elvan Söke'de de Unutulmadı
Berkin Elvan Söke'de de Unutulmadı
Berkin Elvan Söke'de de Unutulmadı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Berkin Elvan Söke'de de Unutulmadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Trabzonspor evinde Konyaspor'u 3-1 mağlup etti ABD, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki eylemlerini soykırım olarak niteledi İspanya Süper Kupa finalinde kırmızı kart gören Lionel Messi, 2 maç ceza aldı Emniyetten "Sultangazi'de çocuk kaçırma girişimi"ne ilişkin açıklama: Akli dengesi yerinde değil ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya benzeyen vatandaş sosyal medyada gündem oldu! Espriler havada uçuşuyor