Berlin ve Viyana filarmoni orkestrası üyeleri, İstanbul Müzik Festivali'nde konser verecek - Son Dakika

Berlin ve Viyana filarmoni orkestrası üyeleri, İstanbul Müzik Festivali'nde konser verecek

22.09.2020 14:47
Berlin ve Viyana filarmoni orkestrası üyeleri, İstanbul Müzik Festivali'nde konser verecek, System.String[]

Berlin ve Viyana filarmoni orkestrası üyeleri, "48. İstanbul Müzik Festivali" kapsamında, yarın akşam "Philharmonix-Viyana/Berlin Müzik Kulübü" konserinde bir araya gelecek.

Berlin ve Viyana filarmoni orkestrası üyeleri, "48. İstanbul Müzik Festivali" kapsamında, yarın akşam "Philharmonix-Viyana/Berlin Müzik Kulübü" konserinde bir araya gelecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle düzenlenen festivaldeki tüm konserler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla "online.iksv.org/muzik" adresinde çevrim içi olarak yayımlanıyor.

Yalnızca Türkiye'den izlenebilen konserde, kemanda Noah Bendix-Balgley ile Sebastian Gürtler, viyolada Thilo Fechner, viyolonselde Stephan Koncz, kontrbasta Ödön Racz, klarnette Daniel Ottensamer, piyanoda ise Christoph Traxler sahne alacak.

Stephan Koncz'un "James Bond Süiti" adlı eseriyle başlayacak konserde, "Humoresque", "Zutje Dunje", "Ludwig's Nightmare", "Kol Nidrei", "Rock Me Amadeus", "Salome'nin Dansı", "Do Majör Füg", "Heartless", "Waltzing Mathilda", "Odessa Bulgar" ve "La Vie en Rose" eserleri yorumlanacak.

Kayıtları Viyana Synchron Sahnesi'nde gerçekleşen konser, müzikseverlere, klasik, caz, Latin ve pop müziğin bir arada sunulacağı 1,5 saatlik bir deneyim sunacak. Konser öncesi, Prof. Dr. Gül İrepoğlu, Klimt'in müzik tablosu üzerine İKSV'nin YouTube kanalında bir konuşma yapacak.

" Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" temasıyla gerçekleşen festival konserlerinin tümüne, festivalin dijital platformu üzerinden bir ay süresince erişmek mümkün olacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Berlin ve Viyana filarmoni orkestrası üyeleri, İstanbul Müzik Festivali'nde konser verecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

3 çocuk babası borçları yüzünden canlı yayında intihar etmeye kalkıştı Masumlar Apartmanı izleyicileri ekrana kilitledi! Han, İnci'ye bir sırrını açıklıyor Biden'dan yolsuzluk iddialarına sığınan Trump'a cevap: Yenilgiyi kabul etmemesi utanç verici İktisatçı Prof. Dr. Hakan Kara, ekonomideki yeni dönemi değerlendirdi: Atamalar geleneksel yaklaşıma geçiş yapıldığını düşündürüyor Türkiye'ye yatırım yapmaktan vazgeçen Volkswagen, Slovakya fabrikasının üretim kapasitesini artıracak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine 3 transfer birden Şeyma Subaşı dans videosunu paylaştı, yeni sevgilisi yanlışlıkla kadraja girdi Fransız basınından Macron'a Dağlık Karabağ eleştirisi: Suriye ve Libya'dan sonra başka bir başarısızlık!