Berlinale'de İki Usta: Mallick ve Guzman - Son Dakika

Berlinale'de İki Usta: Mallick ve Guzman

09.02.2015 10:30

Ünlü yönetmen Terrance Malick'in son filmi 'Knight of Cups', 65. Berlin Film Festivali'nde galasını yaptı.

Ünlü yönetmen Terrance Malick'in son filmi 'Knight of Cups', 65. Berlin Film Festivali'nde galasını yaptı. Öncesinde kırmızı halıda filmin başrol oyuncuları Nathali Portman ve Christian Bale boy gösterdi. Münzevi kişiliğiyle bilinen Malick'i görmek isteyenler hayal kırıklığına uğradı.

Film, Hollywood'da bir başarı müptelası Rick karakterinin ruhsal yaşamında içine düştüğü boşluğu konu ediniyor. Sevgi, hüsran ve kimlik kavramlarını güçlü bir görsel anlatımla izleyiciye sunuyor.

Festivalin dünkü bölümünde gösterimi yapılan bir diğer film ise yönetmen koltuğunda Şilili Patricio Guzman'ın oturduğu 'The Pearl Button'dı.

Berlinale'ye katılan tek belgesel filmin yönetmeni 72 yaşındaki Guzman, 'Belgesel sinema bir şiirdir' diyor: 'Hem şiir hem de bilgi. Fakat daha çok bir şiir. Bilgi vermenin bir yolu, fakat izliyiciye bir ders verme ya da öğretme değil. Onlar konuyu bu olmadan anlayacaktır.'

'The Pearl Button', dünya ve medeniyetlerin nasıl tahrip edildiğine mercek tutuyor. Filmin '

Yazar:

Etiketler:Gönderildi: 09 Şubat 2015

İzlenme oranı: 0.0

Oylar: 0

Berlinale'de İki Usta: Mallick ve Guzman
Berlinale'de İki Usta: Mallick ve Guzman

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Berlinale'de İki Usta: Mallick ve Guzman - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı