Berlusconi'nin Huzurevi Cezası Sona Erdi - Son Dakika

Berlusconi'nin Huzurevi Cezası Sona Erdi

06.03.2015 17:17
Berlusconi'nin Huzurevi Cezası Sona Erdi, System.String[]

Esma Çakır - Roma / DHA - 'VERGİ kaçakçılığı' suçundan hüküm giyerek, 1 yıl süreyle kısmi ev hapsi ve Alzheimer'lı yaşlıların kaldığı bir huzurevinde zorunlu sosyal hizmet cezasına çarptırılan İtalya'nın eski başbakanlarından Silvio Berlusconi, cezasını tamamladı.

Esma Çakır - Roma/ DHA - 'VERGİ kaçakçılığı' suçundan hüküm giyerek, 1 yıl süreyle kısmi ev hapsi ve Alzheimer'lı yaşlıların kaldığı bir huzurevinde zorunlu sosyal hizmet cezasına çarptırılan İtalya'nın eski başbakanlarından Silvio Berlusconi, cezasını tamamladı. Bu işe gönüllü olarak devam etmek istediğini açıklayan Berlusconi, siyasetin sosyal hizmet yapanlardan dersler alması gerektiğini söyledi.

İtalya siyasetinin renkli simalarından 78 yaşındaki Silvio Berlusconi, geçen yıl 9 Mayıs'ta çalışmaya başladığı Milano yakınlarındaki Cesano Boscone kasabasında bulunan Kutsal Aile Vakfı'na ait huzurevindeki son 4 saatlik zorunlu hizmetini bugün tamamladı.

Sabah saatlerinde buraya gelen Berlusconi'nin, hastalara hediyeler götürdüğü belirtildi.

Berlusconi, yaklaşık 10 aydır her Cuma sabah 9 ila 13 arasında çalıştığı kurumu terk ederken, dışarıda kendisini bekleyen gazeteci ordusuna açıklama yapmadı.

Deneyimli siyasetçi, kendisini 3 ayrı motosikletle takip eden paparazzileri ise, polise şikayet ederek durdurdu. Polis memurlarının, kimlik kontrolü yaptıktan sonra fotoğrafçıları serbest bıraktığı öğrenildi.

SİYASET GÖNÜLLÜ ÇALIŞANLARDAN DERS ALMALI

Sosyal hizmetinin bitmesinden ötürü lideri olduğu Forza Italia (Haydi İtalya) partisi kanalıyla yazılı bir açıklama yapan Berlusconi, buradaki hizmetinin kendisi için çok dokunaklı ve huzurlu bir mola olduğunu belirterek, "Siyasetin, orada, kendisini acı çekenlerin bakımına adamış gönüllü ve cömertçe hizmet edenlerin insanlığından ve özverisinden çok şey öğrenebileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Berlusconi, bu nedenle sosyal hizmet deneyimini sürdürmeyi istediğini de ekledi.

Alzheimer'lı hastalarla 10 ay geçiren deneyimli siyasetçi, onlara hikayeler anlatıp, küçük skeçler organize ediyor ve sohbet ediyordu.

Berlusconi'nin geçtiğimiz Noel döneminde ise, gençliğinde seyahat gemilerinde birlikte şarkıcılık yaptığı arkadaşı Fedele Confalonieri'nin piyanosu eşliğinde, eğlenceli vakit geçirdiği hastalara "La Vie en Rose" şarkısını söylediği de basına yansımıştı.

İYİ HALDEN 45 GÜN İNDİRİM YAPILMIŞTI

Kısmi ev hapsi de 8 Mart Pazar günü son bulacak olan Berlsuconi'nin 1 yıllık cezasında, hizmet süresi boyunca gösterdiği iyi hal ve disiplinli çalışmasından ötürü 45 gün indirim yapılmıştı.

Silvio Berlusconi, sahibi olduğu medya grubu Mediaset üzerinden vergi kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle 2012 yılında 4 yıl, ardından af yasası uygulanarak 1 yıl hapse mahkum edilmiş, cezasının kesinleşmesi üzerine ise hakkında, ilerlemiş yaşı nedeniyle Milano'daki villasında kısmi ev hapsi ve sosyal hizmet hükmü verilmişti.

5 yıl süreyle kamu hizmetlerinden men edilen ve Temyiz Mahkemesi'nce bu cezası ise 2 yıla indirilen Berlusconi, şu an aktif siyaset yapamıyor.

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Berlusconi'nin Huzurevi Cezası Sona Erdi - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı