Beşi·ktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın kasketli· tablosu 4'üncü kez davalık oldu - Son Dakika

Beşi·ktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın kasketli· tablosu 4'üncü kez davalık oldu

05.05.2021 12:13
Beşi·ktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın kasketli· tablosu 4'üncü kez davalık oldu, System.String[]

Ressam Serdar Samancıoğlu, Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın meşhur kasketli resmini yaptığı tablonun Kafa Dergisi'nin kapağında izinsiz kullanıldığını öne sürerek, Kafa Grup Reklam Şirketi'ne 5 bin liralık maddi 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Ressam Serdar Samancıoğlu, Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın meşhur kasketli resmini yaptığı tablonun Kafa Dergisi'nin kapağında izinsiz kullanıldığını öne sürerek, Kafa Grup Reklam Şirketi'ne 5 bin liralık maddi 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

"TABLO TOPLUMUN HER KESİMİNCE SÜLEYMAN SEBA İLE ÖZDEŞLEŞMİŞTİR"

Serdar Samancıoğlu'nun avukatı aracılığı ile mahkemeye verdiği dava dilekçesinde, "Müvekkilim, Süleyman Seba'nın davaya konu olan yağlıboya potresini yılların verdiği birikimle büyük bir emek ve özverinin ürünü olarak 1988 yılında resmetmiştir. Tablonun orijinali Süleyman Seba'nın Beşiktaş'taki evinde bulunmaktadır. Söz konusu tablo, Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyeleri ve taraftarı arasında ikon olmuş, toplumun her kesimince Süleyman Seba ile özdeşleşmiştir. Tablonun Kafa Dergisi'nin kapağında izinsiz olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Davalıdan şimdilik 5 bin lira maddi 10 bin lira ise maeve tazminat ödenmesini talep ederiz" denildi.ÜNLÜ TABLO DAHA ÖNCEDE DAVALIK OLMUŞTURessam Serdar Samancıoğlu'nun 33 yıl önce yaptığı portre, zaman içinde Süleyman Seba'nın en çok bilinen görüntüsü haline geldi. Beşiktaş Kulübü portreyi afişlerinde, dergilerinde, hediyelik eşyalarda kullandı. Samancıoğlu da bir süre önce 'portrenin ticari kullanımları' hakkında telif davaları açmaya başladı.BEŞİKTAŞ DERGİSİNE DE DAVA AÇILDISamancıoğlu,Beşiktaş dergisinin kapağında ve afişlerde kullanıldığı iddiasıyla kulübün Sportif Ürünler Şirketi'ne de 115 bin liralık, yine kulübün bir bankayla anlaştığı kredi kartı ürünü için de bankaya 16 bin liralık telif davası açmıştı.

Ressam Samancıoğlu, son olarak aynı portrenin 4 yıl önce çekilen 'Şevkat Yerimdar' adlı dizide de izinsiz göründüğünü belirterek, yapımcı Limon Film'e 5 bin liralık tazminat davası açmıştı.


- İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Beşi·ktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın kasketli· tablosu 4'üncü kez davalık oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 15 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 236 kişi vefat etti, 11 bin 472 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 15 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 236 kişi vefat etti, 11 bin 472 yeni vaka tespit edildi Beşiktaş şampiyonluk yolunda son virajda Göztepe'yle karşılaşıyor! Maçta ilk 11'ler belli oldu Beşiktaş şampiyonluk yolunda son virajda Göztepe'yle karşılaşıyor! Maçta ilk 11'ler belli oldu Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Ailesini rehin alan şahıs, babasını öldürdü! 3'ü jandarma 6 kişiyi de yaraladı Ailesini rehin alan şahıs, babasını öldürdü! 3'ü jandarma 6 kişiyi de yaraladı Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem: Bakan Soylu büyük bir tehdit altında, onu korumamız lazım AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem: Bakan Soylu büyük bir tehdit altında, onu korumamız lazım Guardiola'yı çıldırtan kare! Ünlü teknik adamın kızı, ezeli rakip futbolcusuyla dudak dudağa yakalandı Guardiola'yı çıldırtan kare! Ünlü teknik adamın kızı, ezeli rakip futbolcusuyla dudak dudağa yakalandı
Advertisement